Архієрейське Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева у День пам’яті собору Святого Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних!

21.11.2018

Двадцять першого листопада, у День вшанування пам’яті собору Святого Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, у Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева було звершено Архієрейське Богослужіння. На Святкову Літургію прибули Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин та Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

На дворі – листопадовий засніжений день, а в серцях православних віруючих Бердичівщини – тепла радість. З самого ранку парафіяни та паломники звідусіль зібралися у древній Свято-Троїцькій церкві на Службі Божій і з трепетом чекали поважних гостей. Із великою шаною зустрічали Митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина та Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) та настоятель храму протоієрей Михаїл Гоюк. Віруючі вітали двох архієреїв уквітчаними короваями і білими трояндами, даруючи теплі слова. Вихованці Недільної школи натхненно віршували, дзвінкі голосочки зворушували щирістю побажань.

Божественну Літургію очолив Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, Владиці співслужили правлячий архієрей Житомирської єпархії Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, духовенство Бердичівського благочиння та гості у священницькому і чернечому сані із різних єпархій. Єдиним серцем та єдиними устами люди підносили свої молитви, просячи Україні миру й щастя, народу – мудрості та терпіння, воїнству – мужності і всім родинам – добра й злагоди. Урочисто та піднесено звучав спів духовенства: «Архистратиже Божий, служителю Божественныя славы, Ангелов начальниче и человеков наставниче, полезное нам проси и велию милость, яко бесплотных Архистратиг». Йому злагоджено та величаво вторив церковний хор (регент – матушка Марія Гоюк), і світло співала окрилена душа… До Святих Таїнств Сповіді та Причастя приступило чимало віруючих. Відрадно було бачити родини з дітками, чути, як зовсім юні парафіяни разом з усіма співають «Символ Віри» та «Отче наш».

Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград Волинський, звернувся до всіх словами богонатхненної проповіді: «Ми згадуємо тих, кого створив Господь, і хто став на захист людства – наших Небесних покровителів, благовісників Волі та Промислу Божого. Ми сьогодні прославляємо Архангелів і Ангелів, Херувимів та Серафімів… Сильний зв’язок Неба і землі, Сам Господь стоїть над усім видимим та невидимим світом. Отець Небесний возлюбив нас і послав Сина Свого Єдинородного заради спасіння людства… Господь переміг смерть і дає нам можливість слідувати за Ним… Ми сьогодні згадуємо Святого Архістратига Михаїла, який стоїть на чолі Небесного воїнства і є для нас захисником. Він являє силу Божу і від початку створення світу стоїть на захисті Божої слави…» Затамувавши подих, віруючі слухали свого архіпастиря: «Церква – місце, де люди об’єднуються, де розуміють одне одного. У храмі Божому ми навчаємося істині та любові, яку проповідував Господь. І Царство Небесне – поруч із нами, воно всередині нас. Кожний із нас – проповідник Віри Православної. І ми йдемо шляхом, який вказав нам Господь, шляхом спасіння…» Владика подякував Митрополиту Білоцерківському і Богуславськомуй Августину та духовенству за радість спільної молитви і привітав тезоіменитого настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Михаїла Гоюка зі значущою подією – 60-річним ювілеєм: «Вашими стараннями й трудами старовинний храм оновлений і засяяв ще більшою красою». З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія правлячий Архієрей вручив ювіляру орден Української Православної Церкви Преподобного Нестора Літописця І ступеня. Протоієрей Михаїл Гоюк отримав високу церковну нагороду за особистий внесок у церковно-літературну та письменницьку діяльність і поширення світлих ідеалів Православ’я. Понад десять років священик є головою єпархіальної комісії з канонізації святих. Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин привітав отця Михаїла, який сімейними узами пов’язаний із династію Маркевичів-священнослужителів, зазначивши: «Ви справжній пастор, до котрого тягнуться парафіяни, котрого поважають і люблять, – добрий пастор, навколо якого гуртуються віруючі». Його Високопреосвященство нагородив протоієрея Михаїла Гоюка відзнакою Синодального відділу Української Православної Церкви «Віра. Мужність. Честь», відзнакою Білоцерківської єпархії на честь Рудосільської ікони Пресвятої Богородиці та Грамотою Керуючого Білоцерківською єпархією і передав на молитовну згадку пам’ятний подарунок – копії цінних архівних документів.

У свою чергу настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Михаїл Гоюк адресував сердечні слова поважним гостям, духовенству і віруючим, дякуючи за спільну молитву та святкові привітання: «Серце переповнене любов’ю. Ми шануємо Вашу підтримку, Високопреосвященніший Митрополите Никодиме, і зміцнюємося Вашими архіпастирськими благословеннями. Щира подяка Владиці Августину за візит до нашого благочиння, до нашої парафії».

Близько 20-и священнослужителів прийшли та приїхали привітати батюшку з 60-річчям і Днем Ангела та Днем священницької хіротонії і висловити свою глибоку пошану. Парафіяни й віруючі з різних куточків Бердичівського благочиння та інших округів зичили отцю Михаїлу сил духовних та тілесних на многая і благая літа.

Вітаємо з чудовим, гарним святом
І хочемо Вам щиро побажати:
Нехай Господь здоров'я посилає,
Хай квітне, стелиться життя розмаєм!
Бажаємо наснаги Вам і сили,
Щоби стежина радістю рясніла!
Тепла Вам, миру, затишку, натхнення
І Божого на все благословення!

Прес-служба Бердичівського благочиння.