США. Митрополит Никодим звершив святкову Вечірню напередодні Різдва Богородиці у чоловічому монастирі м. Форт Майерс, штат Флорида!

21.09.2018

20 вересня 2018 року, напередодні свята Різдва Пресвятої Діви Богородиці, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, у часі відвідування Сполучених Штатів Америки разом із митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном мали нагоду бути у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі м. Форт Майерс, штат Флорида.

У співслужінні настоятеля обителі архімандрита Олександра (Беля) та насельників Високопреосвященні Владики очолили святкову Всенічну.

Митрополити сердечно привітали присутніх у храмі із наступаючим Богородичним святом та подякували за можливість спільної молитви.

ДОВІДКОВО:Свято-Миколаївський ставропігіальний монастир в Форт-Майерсі є першим монастирем у Флориді. Кілька поколінь ченців і черниць протягом чотирьох десятиліть здійснювали тут чернечий подвиг. Монастир розташувався в мальовничій місцевості на території площею в 12 акрів (близько 6 га), в 2 годинах їзди від Майамі.

Історія обителі розпочалася в 1978 році, коли вона була заснована з благословення Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном Митрополита Філарета (Вознесенського; +1985). Труди по створенню і розвитку обителі були покладені на архімандрита Іоанна (Льюїса).

Варто відзначити, що спочатку монастир носив назву на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», але пізніше, після чудесного явлення ікони святителя Миколая Чудотворця, його перейменували на честь цього святого.

Отець Іван керував монастирем майже три десятиліття. За цей час обитель стала значним центром просвітницької та соціальної роботи. Монастир надав підтримку тисячам людей, які потребували фізичної, медичної, емоційної та психологічної допомоги, і допоміг їм виправити свої життєві ситуації.

В обителі було збудовано ряд господарських споруд: деревообробний цех, майстерню з реставрації ікон, церковний магазин, бібліотеку, пасіку і ін.

У 2007 році, незадовго до смерті архімандрита Іоанна, монастир опинився у скрутних умовах і був на межі зникнення. Щоб громада не припинила своє існування, отець Іоанн залишив її на піклування своєї духовної вихованки, яка повернулася з Греції, де вивчила грецьку мову і зсередини познайомилася з чернечим життям.

З того моменту чоловіча обитель стала жіночою. Матушка Андрія (Д. Ніколс), залишившись сама на великий монастирської території, протягом десятиліття доклала чимало зусиль, щоб зберегти обитель до наших днів. Її працями в 2010 році був побудований духовно-культурний центр, створена меморіальна бібліотека архімандрита Іоанна з літературою на багатьох мовах, а також багато іншого. Але, незважаючи на це, обитель перебувала в скрутному становищі. У 2015 році, коли відійшла до Господа помічниця ігумені Андрії матінка Амфілохія, настоятельці стало зовсім важко керувати великим монастирем і оплачувати всі рахунки. Матушка Андрія захотіла побути в духовному усамітненні і, бачачи, скільки праці було покладено на розвиток храму святої Матрони Московської в Майамі, попросила його настоятеля архімандрита Олександра (Беля) допомогти монастирю. Так, з благословення Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, отець Олександр був призначений ігуменом і у Миколаївський монастир, з чого почався новий етап історії обителі.

Свято-Миколаївський монастир багато пережив за свою 40-річну історію, але, незважаючи ні на що, завжди був і залишається маяком духовності на Флоридської землі. Тут зібрана найбільша в Америці кількість православних святинь, зокрема, частки мощей понад 600 святих угодників. Обитель розташована в мальовничій місцевості розміром 6 гектарів і тут завжди дуже чисте повітря. Якщо хтось відвідує Миколаївський монастир хоча б раз, то неодмінно захоче приїхати сюди знову, тому що це дуже духовне і намолене місце, в якому відчувається присутність Божа. За матеріалами офіційного сайту Свято-Миколаївського монастиря у Форт-Маєрсі