Свято-Успенський Архієрейський собор Житомира відзначив своє Престольне свято!

28.08.2021

28 серпня 2021 року, свята Православна Церква молитовно відзначає свято Успіння Пресвятої і Преблагословенної Діви Богородиці. Цей день щорічно є особливим для древнього Свято-Успенського Архієрейського собору, що знаходиться в історичному центрі міста Житомира, на Подолі. Подільський храм відзначає своє Престольне торжество.

З нагоди свята з самого ранечку у соборі було звершено урочистий водосвятний молебінь із акафістом Успінню Богородиці. Після цього відбулась зустріч Правлячого архієрея, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима. Владика встеленою із трави та квітів доріжкою прийшов до храму. Свого улюбленого архіпастиря радісно зустріли дітки, котрі під звуки скрипки розповіли вірші, заспівали пісню про Богородицю, вручили квіти та коровай, а ще разом із Владикою запустили у небо голубі кульки.

За святковим богослужінням митрополиту співслужили: секретар єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков), благочинний Коростишівського району архімандрит Яків (Шумов), намісник Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору протоієрей Сергій Грицаюк, настоятель Свято-Успенського архієрейського собору протоієрей Віктор Голубовський та інші.

Після завершення богослужіння сповідники причастились святих Таїн Христових. Відбувся святковий хресний хід. На завершення свята митрополит Никодим звернувся із словом проповіді та вітання до присутніх у храмі.

Кожен, хто ув на Престольному торжестві Успенського храму мав можливість доєднатися до спільної трапези, яку було організовано поруч із храмом.