У день свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього митрополит Никодим звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі міста Житомира.

14.08.2021

14 серпня 2021 року, свята Православна Церква молитовно відзначає свято винесення древа Чесного і Животворящого Хреста Господнього, пам'ять святих мучеників Маккавеїв, їхньої матері Соломонії та учителя Єлеазара. У народі цей день називають медовим Спасом.

У Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі цього дня відбулась урочиста Божественна літургія архієрейським чином. У співслужінні духовенства храму молитву очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Кафедральний собор переповнився вірянами, які єдиними устами і серцем підносили свої молитви до Бога.

Після завершення літургії були прочитані молитви на освячення зілля та меду нового врожаю. Митрополит Никодим привітав усіх зі святом, побажав радості, добра, благополуччя та миру. Також Його Високопреосвященство закликав вірян дотримуватися Успенського посту та посилено молитися.

Насамкінець було звершено освячення зілля і меду.