У селі Маркуші молитовно вшанували пам’ять преподобного Нестора Літописця

10.11.2021

Дев’ятого листопада, коли Свята Церква згадує життя і подвиги преподобного Нестора Літописця, православні віруючі с. Маркуші молитовно вшанували пам’ять нашого великого предка. На Божественній Літургії у Свято-Михайлівському храмі зібралися місцеві жителі і віруючі з інших парафій. Радість святкової події розділило духовенство Бердичівського благочиння.

Усміхнені обличчя гостинних та дружелюбних маркушівців, теплі слова поздоровлень і квіти в руках – мешканці мальовничого села з багатою історією зустрічали шанованих гостей. Настоятель Свято-Михайлівського храму архімандрит Мануїл (Бицик) та парафіяни привітали благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) на землі, що славиться добрими традиціями і гарними справами мудрих та працелюбних людей.

У нижньому приміщенні споруджуваного Свято-Михайлівського храму віднедавна правляться богослужіння. Тут у вересні, у день спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонех, парафія зустріла престольний празник. Дев’ятого листопада віруючі зійшлися, щоб віддати данину пам’яті Нестору Літописцю, автору багатьох житійних трудів, творцю першого історичного літопису, ченцю Києво-Печерської Лаври.

Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), йому співслужили настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркуші архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму храму с. Скраглівки протоієрей Андрій Корнющенко, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков та настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Віталій Левківський. Богослужіння прикрасив своїм співом зведений хор декількох храмів благочиння. На свято приїхали віруючі з м. Бердичева та сіл Великої П’ятигірки й Озадівки. Разом з усіма молилися меценати будівництва нового храму – подружжя підприємців Галини та Анатолія Ковальчуків. «Ми часто приїжджаємо з Бердичева на богослужіння у Маркуші.

Намагаємося підтримувати Свято-Михайлівську парафію, – розповіли благодійники. – Наші сини Володимир і Віталій доклали багато зусиль та праці, щоб закінчити різні роботи у нижньому приміщенні. Сподіваємося, що з Божою поміччю буде зведено храм, де люди підноситимуть молитву до Господа». Парафіянка Ганна Сульженко, у минулому багаторічний церковний староста, добре пам’ятає той день, коли заклали капсулу під будівництво нового храму: «Всім серцем прагнемо завершення благої справи, віримо і молимося…»

За Божественною Літургією віруючі причастилися Святих Христових Таїн…

«Преподобний Нестор Літописець залишив в історії незабутній слід, – слухали присутні слова проповіді благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова). – Він зібрав і склав «Повість минулих літ», яка дійшла до нашого часу, подавши на її сторінках історію землі нашої. Великий світильник Києво-Печерського монастиря для нас є прикладом наслідування у житті. Нам необхідно пам’ятати його заповіт «быти всим за один брат». Вкупі ми – сила. Ми маємо берегти пам’ять про нашу історію і передавати її нащадкам. Маємо показувати приклад християнської любові, бути вірними чадами Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви…»

Отець благочинний подякував настоятелю Свято-Михайлівського храму архімандриту Мануїлу (Бицику) за старанні труди з окормлення пастви та духовенству і віруючим – за радість спільної молитви. Отець Мануїл закликав усіх дякувати Господу за Його любов та великі милості: «Миру вам і злагоди, сил духовних та тілесних, Божої допомоги у всіх справах. У храмі, частині Неба на землі, ми єднаємося з Господом й угодниками Божими. Тут ми отримуємо благодать, тут підносимо молитви за своїх рідних, за нашу країну…» Парафіяни та настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков привітали православних віруючих с. Маркуші зі святом і передали храму в дар ікону Воздвиження Хреста Господнього.

Хресним ходом із молитовними піснеспівами попрямували духовенство та віруючі до каплиці Преподобного Нестора Літописця на території Маркушівської школи, де просто неба було звершено молебень. «Ублажаем тя, преподобне отче Несторе, и чтим святую память твою, наставниче монахов и собеседниче Ангелов…» Разом із усіма угодника Божого та печерського подвижника молитовно вшановували директор Маркушівського закладу загальної середньої освіти Людмила Михальченко, вчитель християнської Валентина Поліщук та інші педагоги, звертаючи до покровителя всіх учнів свої прохання про допомогу і підтримку в нелегкій справі осягнення наук. «Велика буває користь від учення книжного, – говорив автор «Повісті минулих літ». – Книги ж наставляють і повчають на шляху покаяння, бо від слів книжних знаходимо мудрість і стриманість…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний