Житомирський Свято-Покровський храм відзначив своє Престольне свято!

14.10.2021

14 жовтня 2021 року, Українська Православна Церква відзначає одне із найбільш шанованих свят серед православних християн - Покров Пресвятої і Преблагословеної Діви Богородиці.

Історія свята розповідає про дивне видіння у Влахернській церкві (Константинополь) за молитвами багатьох вірян, яке бачив Христа ради юродивий Андрій та його учень блаженний Єпіфаній. Богомольці зібравшись у храмі просили Пресвяту Богородицю про допомогу та захисту від ворожого війська. Саме Богоматір побачили святі у відкритому куполі церкви. Пресвята Діва довго навколішки молилась за народ перед Своїм Сином, а потім здійняла Свій омофор та розпростерла його над присутніми у храмі. Дивом стало не тільки святе видіння, але і те, що військо ворогів відступило від Константинополя. В знак цієї події і було встановлено святкування.

На свято Покрови Богородиці сотні православних міста Житомира зібралися на районі Крошня у Свято-Покровському храмі, який відзначає Престольне торжество. Зустрівши віршами, квітами та короваєм архієрея розпочалась святкова Божественна літургія.

За служінням Євхаристії митрополиту Житомирському і Новоград-Волинському Никодиму співслужили: настоятель парафії, секретар Житомирської єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков), намісник тригірського чоловічого монастиря архімандрит Галактіон (Корінчук), духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний Черняхівського району архімандрит Климент (Пінчук), благочинний Житомирського району протоієрей Димитрій Новіцький та інші.

Під час богослужіння митрополит Никодим удостоїв кліриків храму церковних нагород. Єдиними устами і серцем духовенство та вірні молились за єдинство Церкви Христової та мир в нашій державі.

Наприкінці літургії відбувся хресний хід навколо храму із несінням ікони свята. Митрополит Никодим привітав вірян із торжеством Пресвятої Богородиці, закликав усіх невпинно молитись до Божої Матері та із вірою у серці приймати Її покров та заступництво.

Своє подячне слово за візит і святительські молитви висловив архіпастирю настоятель храму архімандрит Олексій (Овсянніков).