День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.

09.11.2011
День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.

Ім'я святого великомученика Димитрія Солунського добре відомо і шановане в усьому православному світі. Пам'ять про нього сходить до найдавніших часів Київської Русі, про що ми знаходимо свідчення, читаючи давню літопис.День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.

Але найбільше ім'я його пов'язують з великим князем Дмитром Івановичем (Донським), який після перемоги на Куликовому полі довгий час молився св. вмч. Димитрію за полеглих на полі бою воїнів і постановив щорічно здійснювати поминальні дні і молиться св. вмч. Димитрію Солунському. Руські воїни вірили, що вони перебувають під особливим покровительством святого великомученика. Переказ оповідає про те, що неодноразово язичницькі слов'янські племена підступаючи до Солуні, були відігнани від стін міста видом великого світлого юнака, який вселяв жах нападникам. Надалі, після прийняття православ'я, в слов'янських народах образ св. вмч. Димитрія став одним із самих шанованих та коханих. Невипадково, греки називали вмч. Димитрія слов'янським святим.День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.

На іконах св. вмч. Димитрій зображувався стоячи в обладунках з списом у руці. Пізніше його стали зображати з сувоєм, на якому була написана його молитва до Бога і хрестом - символом мучеництва!

Престольне свято в честь св. вмч. Димитрія Солунського в Житомирському районному благочинні святкували в с. Кам'янка. Божественну літургію очолив благочинний прт. Богдан Лядобрук. У с. Левків в цей день відзначали відпуст. Службу очолив прот. Василь Філь. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.

За традицією на завершення літургії відбувалися молебні з хресним ходом навколо храмів. Православні отримували Боже благословення, просячи в молитвах допомогу і заступництво св. вмч. Димитрія Солунського!

Після закінчення служб відбулися святкові трапези.

Прес-служба Житомирського районного округу

День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського. День пам'яті св. вмч. Димитрія Солунського.