Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева став почесним гостем VІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пентікостія»

30.05.2018

Два роки поспіль хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева на чолі з регентом – протоієреєм Віктором Сватулою – є дипломантом Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пентікостія». З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 28-го травня 2018-го р. колектив знову побував на святковому дійстві, цього разу – як почесний гість. Хор собору, минулорічний переможець і володар Гран-прі, став учасником фінального гала-концерту.

Вже ввосьме Київо-Печерська Лавра приймала приходські колективи, що завітали на фестиваль «Пентікостія», який був започаткований із благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира і проходить з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія під патронатом Фонду «Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира». На другий день Святої Трійці молитовно-духовна подія об’єднала двадцять хорів та ансамблів, виконавців духовних творів із міст Києва, Запоріжжя, Луцька, Одеси, Харкова та Хмельницького, а також із Києвщини, Харківщини, Чернігівщини й Черкащини. Цьогорічний фестиваль започаткував традицію: клірик і регент хору Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Віктор Сватула, володар Гран-Прі попереднього конкурсу, увійшов до складу журі, членами якого стали заслужений артист України, доцент кафедри хорового диригування НМАУ ім. П. І. Чайковського, художній керівник Народного художнього колективу капели «Дзвіночок» КПДЮ Рубен Толмачов, заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору Олександр Тарасенко і регент митрополичого хору Київської духовної академії та семінарії архімандрит Роман Підлубняк. Очолив журі заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, кандидат Богослов’я протоієрей Димитрій Болгарський.

Святкове дійство розпочалось у день Святого Духа з Божественної Літургії у Спасо-Преображенському соборі на Теремках. Богослужіння звершив Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, духівник Фонду «Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира».

Назву фестивалю «Пентікостія» (з грецької – П’ятидесятниця) обрано не випадково: його започатковано на честь дня Святої Трійці. Під час конкурсної програми глядачі почули виступи парафіяльних хорів і ансамблів та колективів Недільних шкіл. А ввечері всіх зібрав грандіозний Гала-концерт на Соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Програму відкрив хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – протоієрей Віктор Сватула), володар Гран-прі-2017 і зберігач фестивальної ікони Святої Трійці. Колектив виконав

«Концерт до Свята Трійці», написаний харківським композитором Миколою Цололо спеціально для хору і виступу на фестивалі-конкурсі «Пентікостія». На концерті публіка почула богослужбові співи, колядки і народні псалми.

Хвилюючі миті нагородження учасників… Святий образ передали переможцю – молодіжному ансамблю «Нікольський» храму св. Миколая Чудотворця на Подолі (регент – Уляна Лінкевич, м. Київ). Це були особливі хвилини, говорить протоієрей Віктор Сватула: «Відчувалися і хвилювання, і трепет, і сум, адже ікона знаходилась у нашому храмі протягом року…» Ікона побувала в Києві, Вінниці, Одесі, Тернополі та Бердичеві, цієї весни вона залишилася в столиці… Кожний колектив, лауреат фестивалю, отримав її зменшену копію та інші подарунки. Прозвучав духовний гімн України «Боже великий єдиний». Спільну молитву за Україну та наш народ співав зведений хор учасників.

Восьмий раз проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Пентікостія». І знову на незабутньому святі панував дух любові, торжества віри та єднання, згадують бердичівські хористи. «Неймовірні враження», – говорить Євгеній Кірмуц, – прекрасна організація, чудова публіка...» «Фестиваль має неповторну та теплу атмосферу, – розповідає Дмитро Печенюк. – Відчувалося, що співає велика родина».

Учасники конкурсу подолали велику відстань, щоб приїхати до столиці. І кожний хор, кожний виконавець під покровом «Пентікостії» серцем та вустами славив Господа і Православ’я.

Прес-служба Бердичівського благочиння.