Храм Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова села Скаківки відзначив престольне свято!

10.10.2019

Дев’ятого жовтня велика радість осяяла старовинне село Скаківку! Дощова осіння погода не затьмарила світлого настрою. Люди поспішали на святкове Богослужіння у день престольного празника храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова.

У середу вранці настоятель церкви с. Скаківки ієрей Євген Дзядух відправив водосвятний молебень. Усіх зібрала радість храмового свята й вшанування пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Тишу порушував молитовний спів, що піднімався у височінь… Світло й тепло посміхалися парафіяни… Згодом почалася Божественна Літургія, яку очолив настоятель храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова с. Скаківки ієрей Євгеній Дзядух у співслужінні настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрея Олександра Худякова. Цього дня до спільної молитви приєдналися голова Гришковецької об’єднаної територіальної громади Ірена Лісова, в. о. старости Скаківського старостинського округу Борис Шлапак, в. о. старости Рейського старостинського округу Ігор Мосійчук, депутат Бердичівської районної ради Володимир Марчук та благодійники і меценати. Прийшли разом із дорослими маленькі дітки, вихованці дитячого садка «Перлинка», щоб почути Слово Боже. З великою увагою слухали віруючі проповідь отця настоятеля, котрий згадував житіє апостола Іоанна Богослова – улюбленого учня Христа: «Любов'ю пронизані всі його писання, основна думка яких – Бог є Любов. Служіння Любові – весь життєвий шлях апостола Іоанна Богослова. Апостол Іоанн Богослов закликав любити не словом, але ділом та істиною. Любов має бути в серці, у вчинках. Потрібно прагнути жити для ближніх, допомагати їм та підтримувати. У першому посланні святого апостола Павла до Коринтян сказано: «Любы долготерпит, милосердствует, любы не завидит, любы не превозносится, не гордится, не безчинствует, не ищет своих си, не раздражается, не мыслит зла, не радуется о неправде, радуется же о истине: вся любит [покрываетъ], всему веру емлет, вся уповает, вся терпит…» До нас звернені слова двох апостолів про любов. Нехай Іоанн Богослов, Апостол Любові, дасть нам цей дар благодаті, вдихне в наші душі надію, дасть натхнення для добрих прагнень і справ!»

Зі страхом Божим та вірою приступили парафіяни до Таїнства Святого Причастя... Після Божественної Літургії був відслужений молебень, і священство та віруючі обійшли Хресним ходом навколо храму з читанням Євангелія та окропленням святою водою. Господь почув молитву, і хмари розсіялися… Засяяли краплинками омиті дощем дерева й квіти…

У храмі перед іконою святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова священики піднесли молитву. Настоятель місцевої церкви ієрей Євген Дзядух привітав усіх зі святом, подякував за спільну молитву, а меценатам – за турботу та поміч і побажав, щоб зміцнювалася віра, і серця наповнювалися любов'ю до Христа та ближніх. До поздоровлень приєднався настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков. Здоров’я, сил духовних і тілесних, миру, злагоди й розуміння зичили віруючим гості та небайдужі помічники: голова Гришковецької об’єднаної територіальної громади Ірена Лісова, в. о. старости Скаківського старостинського округу Борис Шлапак, в. о. старости Рейського старостинського округу Ігор Мосійчук, депутат Бердичівської районної ради Володимир Марчук, головний лісничий ДП «Бердичівський лісгосп» Григорій Івасюк, директор СТОВ «Урожай» Віктор Олянюк і комерційний директор ТОВ « АГРО-КРАЇНА» Михайло Хіміч. Їх підтримку у нагальних потребах та в облаштуванні церкви постійно відчуває православна громада. Зокрема, нині здійснюється заміна старої покрівлі храму, якій завдав шкоди градопад, на нову – черепичну. Парафіяльна рада подякувала присутнім меценатам за увагу і передала теплі слова жертводавцям та доброчинцям – колишньому нардепу України, підприємцю Олександру Ревезі і нашому земляку, депутату Київської міської ради Анатолію Шаповалу. «Многая літа, многая літа!» всім парафіянам та благодійникам за труди на благо Церкви Христової.

Свято продовжилося теплим спілкуванням за спільною трапезою. Люди вели неспішну розмову, ділилися думками і почуттями та славили Господа, його Пречисту Матір і Небесного покровителя села – святого апостола Іоанна Богослова, наперсника Христового, теплого заступника і швидкого в скорботах помічника…

Пресс-служба Бердичівського благочиння.Роздiл: 
Новости Благочиний