Хрещення Русі, пам'ять рівноапостольного князя Володимира. Митрополит Никодим звершив Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі села Барвинівка!

28.07.2020

28 липня 2020 року, в день Хрещення Русі та пам'ять рівноапостольного князя Володимира, радісна подія в селі Барвинівка, Новоград-Волинського благочиння Житомирської єпархії зібрала місцевих жителів та гостей села щоб спільно розділити велику радість торжества зустрічі правлячого архієрея, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима.

Перед входом до старовинного храму в честь Вознесіння Господнього Владику привітали парафіяни та дітки, які піднесли квіти та запашний коровай. Дзвони над селом скликали усіх віруючих на Божественну літургію. Високопреосвященнішому митрополиту співслужили: благочинний Новоград-Волинського району протоієрей Стефан Маркевич, настоятель храму протоієрей Володимир Вантух та духовенство благочиння.

За богослужінням було піднесено молитви за мир в Україні і припинення світової пандемії, а також за хворих та лікарів, котрі ведуть боротьбу проти вірусу. Спільна молитва об'єднала усіх віруючих, жертводавців, благодійників і всіх учасників цієї духовної радості, даючи віру, надію і любов у добрих справах на славу Божу. Святкування завершилось освяченням старовинної дзвіниці, яка побудована у 1847 році. Після цього відбувся хресний хід навколо храму.

На завершення свята Владика нагородив орденом святого рівноапостольного князя Володимира Федончука Володимира Андрійовича, жертводавця і благоукрасителя храму, а ще нагородив медалями і почесними грамотами віруючих прихожан, які вкладають свою працю і частинку душі у збереження слави Свято-Вознесенської парафії.

Настоятель храму, протоієрей Володимир, із синівською любов'ю звернувся до митрополита Никодима і священослужителів, а також до меценатів та всіх присутніх, які зібрались разом у храмі аби розділити радість свята. Отець володимир наголосив, що храм є прикрасою села, адже церква, побудована у 1754 році випробувана часом і є Богом бережена. Село засноване у 1585 році і раніш було назване Черниця. Дзвіниця є кращим зразком дерев'яної дзвіниці на території Волині і побудована у 1847 році.

Сьогодні мудрі та працьовиті мешканці села дбають про збереження історичної унікальної споруди і щиро люблять своє село промовляючи:

Моя рідна Барвинівка
Древня і вічна