Митрополит Никодим взяв участь у святкуванні з нагоди шанування Барської ікони Божої Матері!

01.10.2021

1 жовтня 2021 року, в день шанування Барської ікони Божої Матері, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Свято-Покровський жіночий монастир у м. Бар (Вінницька єпархія), де відбулись святкові урочистості з нагоди події.

Барська ікона Пресвятої Богородиці здавна зберігалася в Свято-Покровському жіночому монастирі в місті Бар. У 30-х роках XX століття після закриття монастиря монахині чудотворний образ заховали. У 1994 році остання з живих колишніх насельниць передала ікону священикові Володимиру Мінаєву. Його перевели служити в с. Дачне Одеської області. У будинку священика від ікони сталося кілька чудес. У 1999 році ікона була повернута в місто Бар, в Свято-Успенський собор, а 12 січня 2011 перенесена в новий Барський жіночий монастир.

Святкову Божественну літургію очолив митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан. За богослужінням молилися настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко) і сестри монастиря.

На закінчення святкової літургії відбувся хресний хід.