Релігійна громада Свято-Миколаївського собору м. Бердичева висловила підтримку канонічній Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм!

11.03.2019

Десятого березня, у Прощену неділю, в останній день перед Великим постом, у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева провели загальні збори релігійної громади. Парафіяни храму висловили свою підтримку канонічній Українській Православній Церкві на чолі із Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

У неділю перед початком Великого посту, коли згадується вигнання Адама з раю, у Свято-Миколаївському соборі було звершено Божественну Літургію. Прощена неділя – це давня церковна традиція. Сам Христос поклав їй початок своїми словами, що звучать в Євангелії від Матфея: «Бо якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших »(Мф. 6: 14-15). 

На зібрання у Свято-Миколаївському соборі, де молитва до Господа лунає протягом понад 110-и років, прийшли парафіяни, які постійно бувають на Богослужіннях, сповідаються та причащаються. На момент проведення зборів (10-е березня) у парафіяльному журналі значилося 767 віруючих, більша частина з них взяла участь у зібранні. Голова зборів, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков), нагадав положення Томосу, дарованого Українській Православній Церкві 27-го жовтня 1990-го року, наголосивши: «УПЦ була надана незалежність і самостійність в її управлінні. Вона має статус широкої автономії. Керівний центр Української Православної Церкви знаходиться в Києві, Предстоятель обирається українським єпископатом і носить титул Митрополита Київського і всієї України. Архієреї обираються Священним Синодом УПЦ. Ця подія відбулася до прийняття Акту проголошення Незалежності України у 1991-му році». Архімандрит Варфоломій (Бойков) поінформував присутніх про проведення засідань Собору єпископів Української Православної Церкви від 13. 11. 2018 р. та Священного Синоду УПЦ від 07. 12. 2018-го р. і довів до відома громади їх рішення. Зокрема, Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13-го листопада 2018-го року, ухвалив: «Українська Православна Церква, яка є канонічною та визнаною Помісними Православними Церквами, звершуючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня в усіх регіонах України та об’єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом усі радощі й страждання.

Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною всіма правами незалежності та самостійності, які на сьогодні потрібні для плідного служіння Богу та народу України». Голова зборів зачитав Звернення Священного Синоду УПЦ до архіпастирів, пастирів, чернецтва та вірян від 7-го грудня 2018-го року із закликом «надалі берегти чистоту Святої Православної віри, берегти духовну єдність у нашій Святій Українській Церкві, яка є канонічною наслідницею древньої Київської Митрополії, що постала молитвами святого апостола Андрія Первозванного та трудами святого рівноапостольного князя Володимира, і в якій жили та догоджали Богу наші славні предки…» Було зазначено, що відповідно до статті № 35 Конституції України Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави.

Під час зборів усі присутні мали можливість поділитися своїми думками.

Отець благочинний запропонував громаді засвідчити голосуванням вірність канонічній Українській Православній Церкві, яка перебуває в єдності зі світовим Православ’ям, та висловити підтримку її Предстоятелю – Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

Разом із настоятелем парафії учасники зборів одноголосно засвідчили підтримку УПЦ на чолі із Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. До протоколу зібрання було додано список парафіян. «У церкві всі ми – раби Божі, всі Божі творіння, – звернувся до віруючих клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Роман Бойков. – Церква не ділить людей ні за національною, ні за класовою ознакою. Православні християни покликані любити свою батьківщину, своїх ближніх. Така любов є одним із способів виконання заповідей Божих. Увійдемо ж у Великий піст, сповнені цієї любові…» «Прислухаймося до голосу Божою любові, будемо вірними батьківській вірі та Матері Церкві, всі ми вийшли з купелі Хрещення», – дав напуття клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Роман Натальчук.

Після голосування архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував духовенству та парафіянам за їх позицію у відстоюванні чистоти Православної віри і закликав усіх посилити молитви, зберігати єдність між собою та вірність Святій Христовій Церкві і просити Господа дарувати мир нашій країні.

Прес-служба Бердичівського благочиння.






Роздiл: 
Новости Благочиний