06.11.2011

3 листопада 2011 року, у день, коли Свята Церква вшановує пам’ять преподобного Іларіона Великого, виповнилось 15 років з дня освячення архієрейським чином Свято-Покровського храму с. Бистрик, що в Ружинському благочинні.

Приміщення церкви було збудоване у 1895 році, вистояло у лихоліття війни, давно вже загоїлись рани, нанесені богоборчим радянським молотом. Варто зауважити, що цей храм став першим у районі і одним з перших в області, який було відновлено після десятиліть богоборчого режиму.У Бистрику відсвяткували п’ятнадцяту річницю освячення Свято-Покровського храму.

У 1989 році, в день пам’яті Трьох cвятителів, храм було освячено священицьким малим чином . Розпочинав справу відродження Свято-Покровського храму і двадцять років був його настоятелем нині заштатний протоієрей Миколай Задерейко.

У цей осінній прохолодний день святкове богослужіння очолив благочинний Ружинського округу протоієрей Михаїл Маркевич . Йому співслужили десять священиків, у тому числі й колишній настоятель о. Ніколай, а також нинішній – ієрей Борис Оруський. У Бистрику відсвяткували п’ятнадцяту річницю освячення Свято-Покровського храму.

Після служби Божої були проспівані тропарі і величання на честь Іларіона Великого та самого храму, а також проголошено уставні многоліття. Відновлення храмів – благородна справа, яка веде людину по шляху правди й любові до Бога, укріплює віру в Нього. Адже віра – основа нашого спасіння. Вона необхідна для нашого духовного життя, наче корінь для дерева.

Святитель Тихон Задонський говорить: «У дерева, чим більше розростається і вглиблюється корінь, тим вище росте дерево, тим більше воно приносить плодів. Так і в людині: чим більше коріниться у ній віра, тим більше вона сама духовно росте, тим більше приносить духовних плодів».

Прес-служба Ружинського округу

У Бистрику відсвяткували п’ятнадцяту річницю освячення Свято-Покровського храму. У Бистрику відсвяткували п’ятнадцяту річницю освячення Свято-Покровського храму. У Бистрику відсвяткували п’ятнадцяту річницю освячення Свято-Покровського храму.