У селі Обухівці відсвяткували престольний празник Свято-Іоанно-Богословського храму

11.10.2021

Дев’ятого жовтня святкова подія зібрала в селі Обухівці місцевих жителів та гостей. Із радістю в душах і серцях люди відзначили престольний празник Свято-Іоанно-Богословського храму.

За багаторічною традицією цього осіннього дня до села на Бердичівщині з’їхалися паломники з Житомира, Бердичева і навколишніх сіл. Хресним ходом вони прямували від автошляху до храму. Над землею здіймався молитовний спів: «Радуйся, Иоанне Апостоле, наперсниче Христов и Богослове!»

Після водосвятного молебню настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму архімандрит Мануїл (Бицик) звершив Божественну Літургію. «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять святого Іоанна Богослова, вчителя та апостола любові. Він був найближчим і найулюбленішим учнем Господа, Його другом та наперсником. Іоанн Богослов сподобився великої нагороди – Христової любові, так як зберіг душевну і тілесну чистоту. Його душа була сповнена вірою Христовою… Його проповідь сповіщала світу про живого Бога, про нове життя, про радість у вічності. Іоанн Богослов проповідував Євангеліє до кінця своїх днів...» – слухали віруючі слова проповіді. І серцем сприймали заклик: «Нині, в день пам’яті святого апостола Іоанна Богослова, піднесемо разом молитовний спів великому і преславному апостолу. Будемо старанно просити його, щоб у нас не вичерпувалася любов Христова, щоб нас завжди окриляв Божественний дух любові...»
Коли всі йшли Хресним ходом навколо храму, то відчували особливий молитовний настрій, поєднуючи з піднесеним співом свої палкі прохання до Господа. Крокували з любов’ю, святково та урочисто, з православними святинями і хоругвами…

У храмі отець Мануїл привітав віруючих зі святом, подякувавши парафіянам та гостям за спільну молитву і розділену радість: «У цей святковий день помолимося святому апостолу і євангелісту Іоанну Богослову, щоб він допоміг нам здобути духовні дари. Нехай будуть між нами мир, любов і розуміння, мир в оселях наших, у рідному селі і в країні нашій…»

Духовне спілкування продовжилося за трапезою. Люди вели теплу розмову, ділилися своїми враженнями і дарували одне одному святкові побажання...

Прес-служба Бердичівського благочиння.Роздiл: 
Новости Благочиний