У селі Реї звершено освячення куполів та хрестів на майбутньому Свято-Петропавлівському храмі!

05.04.2019

Рівно два роки тому правлячий архієрей звершив Чин заснування церкви та поставлення Хреста у с. Реї. І знову квітневої пори село осяяла велика радість. Із благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) освятив куполи та накупольні хрести на майбутньому Свято-Петропавлівському храмі.

І постане храм во славу Божу…

Із 28-го листопада 1993-го року у Свято-Петропавлівській церкві с. Реї, яка розмістилася в пристосованому приміщенні колишнього магазину, почали правити богослужіння. Люди давно мріяли про новий храм, і 11-го листопада 2015-го було освячено Хрест на місці будівництва майбутньої церкви. Через майже півтора року Владика Никодим звершив Чин заснування храму. Пройшов час, і поступово виросли стіни церкви розміром 12 на 12 метрів, зроблено дах та його покриття, встановлені вікна, прокладено електропроводку… Віруючі всім серцем прагнуть, аби новий п’ятикупольний хрестоподібний храм скоріше постав, і допомагають, хто чим може. Православна громада на чолі з настоятелем – ієреєм Євгеном Дзядухом – вдячна за допомогу у зведенні нової церкви давньому другу парафії, меценату будівництва – керівнику фермерського господарства «ЕЛІТА-ХМІЛЬ» Василю Цибульському і його родині та всім небайдужим людям, котрі допомагають у благій справі, зокрема, благодійному фонду «ЛАВ» – за виділення коштів у сумі 28 тисяч гривень на придбання та встановлення вхідних дверей до новозбудованого Свято-Петропавлівського храму. Серед жертводавців і помічників – народний депутат України Олександр Ревега, підприємець Ірина Унгурян та сільський голова Ігор Мосійчук. «Духовність творить людину, це основа гармонійного життя. Ніщо не відбувається без Божого Промислу… Свого часу наша сім’я вирішила зробити добру справу для жителів Реї, щоб спорудити нову церкву в ім’я святих першоверховних апостолів Петра і Павла, – говорить Людмила Цибульська. – Будівництво наближається до завершального етапу, що радує всіх, хто доклав до цього зусиль». «Здійснюються багаторічні сподівання людей, – розповідають жителька Реї Тетяна Шнорін та бухгалтер із будівництва Людмила Ніколайчук. – Серцем радіємо – нині освячують нові куполи й хрести».

Сяють куполи, як запалені свічки…

Четвертого квітня, у четвер 4-ї седмиці Великого посту, жителів Реї зібрала світла подія, яка увійде в історію села. Здавалося, що раділа земля, зігріта сонячним промінням… Піднесений настрій відчувався в усьому – посмішках святково одягнених людей, очах, відкритих назустріч новому дню… Пишним короваєм, квітами й зворушливими словами зустрічали парафіяни Свято-Петропавлівського храму благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова). На обличчях віруючих – мир та спокій… Спорудження храму – важлива сторінка літопису села й життя його мешканців. На богослужінні були присутні родини з маленькими дітьми, які теж стали очевидцями великої події, ці юні парафіяни – майбутнє Церкви… Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив Чин освячення куполів і накупольних хрестів для храму у співслужінні духівника благочиння – настоятеля Свято-Хрестовоздвиженської церкви с. Старого Солотвина протоієрея Миколая Шпички, настоятеля Свято-Успенського храму с. Осикового протоієрея Олександра Худякова, настоятеля Свято-Петропавлівського храму с. Реї ієрея Євгена Дзядуха, настоятеля Свято-Покровської церкви с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова та клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона. У новобудові розливалися гармонійні голоси півчих кліросу головного храму благочиння. «Спаси, Господи, люди Твоя и благослови достояние твое, победы православным христианом на сопротивныя даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство…» Парафіяни молилися про дарування миру державі нашій Україні, Церкві і вірним чадам її…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав боголюбивих жителів села зі святом: «Кожен із нас окремо і всі ми в сукупності нашій є храмом Святого Духа. Ми йдемо до церкви заради спасіння своєї душі, тут відчувається присутність Бога. У нашому благочинні зводять нові храми у м. Бердичеві, селах Осиковому, Маркушах і Слободищі. У цій церкві, що будується нині, – лепта кожного з вас. Разом ви зробите ще чимало добрих справ. Бережіть віру батьківську як зіницю ока…» Настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Реї ієрей Євген Дзядух подякував духовенству й пастві за спільну молитву і всім та кожному – за допомогу у зведенні нової церкви: «Попередній настоятель ієрей Олександр Подзюбанчук, який упокоївся в Господі, мав проект майбутнього храму. Ми втілюємо його ідею у життя. Дякуємо Богу за те, що дає сили, здоров’я і можливість здійснювати задумане. Сподіваємося незабаром звершити освячення нового храму і відслужити в ньому першу Божественну Літургію». До парафіян звернувся духівник Бердичівського благочиння – настоятель Свято-Хрестовоздвиженської церкви с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка: «Нехай цей храм, що змінився зовні, наповниться благодаттю Духа Святого. І сльози в очах ваших під час молитви – перша ластівка прояву благодаті Божої. Сьогодні ми всі долучилися до великої події…»

Ще довго жителі Реї з трепетом у душі згадуватимуть цей незабутній день. А незабаром нові куполи на храмі осяють світлом Божим село і всіх, хто буде проїжджати автошляхом повз майбутній храм, усіх подорожніх, котрі зупиняться і піднесуть молитву до Господа…

Святі першоверховні апостоли Петре і Павло, моліть Бога за нас…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Роздiл: 
Новости Благочиний