20.12.2011

17 грудня святкували пам’ять св. великомучениці Варвари, в честь якої, у 1904 році, був влаштований престол у цокольному приміщенні храму на місці поховання дружини, ініціатора побудови храму Семена Юхимовича Матлахова і Варвари Григорівни. Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.

Напередодні, увечері, була відслужена всенічна на головному престолі, яку очолив настоятель Свято-Покровського храму с. Вереси митрофорний протоієрей Миколай Рибачок. Йому співслужили помічник настоятеля Миколаївського храму, настоятель Хрестовоздвиженської церкви та благочинний Житомирського районного округу протоієрей Богдан Лядобрук, клірики храму протоієрей Стефан Періг, диякон Ігор Кучерук та духовенство Житомирського міського та районного округів. Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.

У самий день пам’яті св. великомучениці Варвари рання Божественна літургія була відслужена у цокольній Варваринській церкві. Очолив її митрофорний протоієрей Стефан Періг. Йому співслужило духовенство Житомирського районного округу та клірик храму диякон Ігор Кучерук.

Після закінчення літургії на дворі було відслужено водосвятний молебень.

Другу Божественну літургію очолив настоятель Свято-Покровського храму с. Вереси митрофорний протоієрей Миколай Рибачок. Йому співслужили помічник настоятеля Миколаївського храму, настоятель Хрестовоздвиженської церкви та благочинний Житомирського районного округу протоієрей Богдан Лядобрук, духовенство Житомирського міського та районного округів та колишній настоятель житомирського Свято-Ольгинського храму, а нині клірик Воронежської єпархії ієрей Андрій Боклан. Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.

Після закінчення літургії була звершена хресна хода навколо храму та влаштована святкова трапеза.

18 грудня, у неділю, напередодні свята свт. Миколая, після закінчення Божественної літургії і молебню, вихованці Недільної школи при Миколаївському храмі розповіли богомольцям вірші та проспівали пісеньки в честь святителя Миколая.

19 грудня – престольне свято верхнього храму, побудованого у 1896 році. Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.

Всенічну напередодні і Божественну літургію у самий день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мір Лікійських, чудотворця, звершив клірик храму протоієрей Стефан Періг у співслужінні диякона Ігоря Кучерука.

Гарно співав крилас, богомольці разом з духовенством возносили свої молитви до святителя Миколая.

По закінченні Божественної літургії був звершений водосвятний молебень з хресною ходою навколо храму.

Диякон Ігор Кучерук. Фото Ігоря Вендта.

Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.Урочисто відзначили престольні свята у Миколаївській церкві, що знаходиться на Смолянському кладовищі у Житомирі.