Відбулися липневі збори духовенства Бердичівського благочиння

21.07.2021

Двадцятого липня, у вівторок 5-ї седмиці після П’ятидесятниці, відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння. Їх очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

За сталою традицією зустріч священства пройшла наступного дня, після зібрання благочинних у Житомирському єпархіальному управлінні, яке провів Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Збори духовенства у приміщенні Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) розпочав із розгляду питань, що обговорювалися на останньому засіданні єпархіальної ради. Особливу увагу звернув на підготовку і відзначення 1033-ї річниці від Дня Хрещення Русі та участь духовенства і віруючих парафій благочиння в урочистих Богослужіннях на Володимирській гірці та у Святій Києво-Печерській Лаврі і у Великому Хресному ході. Голова зібрання наголосив, що 27-го липня о 6:30 відбудеться організований збір священнослужителів та віруючих біля Свято-Миколаївського собору м. Бердичева, а відправлення автобусами до Києва – о 7:00. Традиційно з нагоди Дня Хрещення Русі і пам’яті святого благовірного князя Володимира 28-го липня о 12:00 в усіх храмах та монастирях Української Православної Церкви буде здійснений передзвін «Благовіст».

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) розповів про діяльність громадської організації «Миряни», яка об’єднує активних віруючих Української Православної Церкви у русі захисту віри та духовних цінностей – тих, кому небайдужі майбутнє країни і Церкви.

Всіх, кого зацікавив цей проєкт, запрошують підписатися на сторінки ГО «Миряни» у Facebook, YouTube, Instagram і Telegram, а також поділитися своїми ідеями за телефоном: +380684009759 або e-mail: info@mirane.org. «Миряни» – це не тільки сторінки соцмереж і канали месенджерів. Найпростіший спосіб долучитися до руху, який покликаний об’єднати віруючих УПЦ на захист своїх прав і традиційних цінностей та Церкви, – це жива участь у його заходах, закликає ініціатор і голова ГО «Миряни», журналіст, православний віруючий Василь Макаровський. Керівник регіонального представництва Всеукраїнського руху «Миряни» в Житомирській єпархії – журналіст Віктор Мельниченко.

Під час зборів отець благочинний нагадав присутнім про найближчі події святкового календаря:

– 25-гого серпня, в День пам’яті святого священномученика Павла Житомирського, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі буде звершено канонізацію святителя Євменія (Хорольського), архієпископа Житомирського і Овруцького. У святковому богослужінні візьмуть участь архієреї УПЦ, а також священнослужителі Житомирської єпархії.

– 5-го вересня, в День свята Подільської ікони Божої Матері, у м. Житомирі відбудуться урочистості.

Прес-служба Бердичівського благочиння.