Відвідуючи Бердичівське благочиння митрополит Никодим очолив служіння Божественної літургії у храмі на честь святої Трійці в Бердичеві!

24.10.2020

Двадцять четвертого жовтня 2020-го року Високопреосвященніший митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав з архіпастирським візитом Бердичівське благочиння. У Свято-Троїцькому храмі міста Владика очолив Божественну Літургію.

Зранку у суботу седмиці 20-ї після П’ятидесятниці до мікрорайону Загребелля стікалися православні віруючі Бердичева. Звістку про приїзд правлячого архієрея парафіяни Свято-Троїцького храму сприйняли з великою радістю. Зустрічали митрополита Никодима біля стін церкви короваєм і квітами. У цей світлий час тиша схилилася над землею, і дерева застигли – урочисті й піднесені у своєму мовчанні. «Сьогодні у нас свято – чекаємо Владику Никодима, – розповіла Оксана Слюсар. – Всі дуже вдячні правлячому архієрею, що відвідує нашу парафію. Дорослі й діти зустрічають його з любов’ю та повагою. Малюки дуже хотіли подарувати шанованому гостю теплі рядки поздоровлень». Юні вихованці Недільної школи щиро віршували й зичили Високопреосвященнішому Митрополиту Никодиму «любові й тепла, Божої ласки, надії та добра».

Старовинний Свято-Троїцький храм вражав величчю та благоліпністю. Ремонтно-відновлювальні роботи, проведені останнім часом силами й стараннями настоятеля – протоієрея Михаїла Гоюка – та парафіян, надали церкві ще більшої зовнішньої і внутрішньої краси… Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, очолив Божественну Літургію, Владиці співслужили благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Михаїл Гоюк та духовенство, яке прибуло на архієрейське богослужіння: протоієрей Іоанн Гладковський, протоієрей Андрій Корнющенко, протоієрей Миколай Шпичка та ієрей Віталій Кльон. Спів хору (регент – матушка Марія Гоюк) створював настрій зосередженості, умиротворення і спокою. Немов на одному подиху пройшла Служба Божа: особливо радісна та святкова. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія за багаторічні труди на славу Божу правлячий архієрей удостоїв настоятеля храму протоієрея Михаїла Гоюка високої церковної нагороди – права носіння другого хреста з прикрасами. Аксиос! Аксиос! Аксиос! Духовенство та віруючі Бердичівського благочиння розділяють радість важливої події та приєднуються до загальних привітань на адресу священника. Протоієрей Михаїл Гоюк очолює Свято-Троїцьку парафію з 1987-го року. Ревне служіння Богу, любов до Господа та ближніх принесли йому глибоку повагу віруючих, які йдуть до мудрого і турботливого настоятеля за порадою, настановою та розрадою…

За Богослужінням було піднесено молитву за Україну, мир у державі, богоспасаємий народ і нашу святу землю... Дорослі й маленькі парафіяни приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя… Зі словами проповіді до віруючих звернувся керуючий Житомирською єпархією. І кожний отримував у ній відгук своїм думкам та почуттям і відповіді на хвилюючі питання: «Господь створив Церкву, де люди знаходять істину, повноту молитовного спілкування, підтримку та силу духу. Через прийняття Святих Таїн – Тіла і Крові Христових – ми перебуваємо на шляху до вічності: нам відкривається вхід у Царство Боже. У Святій Євхаристії досягається єднання зі Спасителем… Життя неможливе без віри та любові. І наша духовна праця – це покаяння, яким людина готує себе до Царства Небесного. І кожний православний християнин покликаний проповідувати Євангеліє Христове…»

Владика Никодим нагадав парафіянам розповідь про митаря – приклад глибокого покаяння грішної людини, душу якої вразило відвідування Христа в її будинку: «Ми знову та знову зосереджуємося у своїх молитвах до Господа, Який прийшов у грішний світ заради нас. Наша душа має прагнути покаяння. І справжнє покаяння – це не тільки сповідання гріхів, а ділання добрих справ… Спішімо до Христа, щоб по нашій вірі Господь дав можливість спасати душі наші». Архіпастир подякував усім за спільну молитву, хору храму – за прекрасний спів і привітав настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Михаїла Гоюка з нагородою за особливі заслуги перед Церквою, зазначивши: «Ми самі пишемо книгу власного життя, заповнюючи її сторінки, і вона відкривається у вічності. За понад 30 років Вашого настоятельства Ви придбали мудрість і досвід спілкування з паствою, а шлях священника – це велика праця… І роки Вашого життя – це ніби томи книги. Нехай кожний із них буде сповнений благих справ». У свою чергу отець Михаїл висловив митрополиту Никодиму слова сердечної подяки «за духовне спілкування, за опіку і турботу та мудрі настанови». Після богослужіння Владика надав віруючим архіпастирське благословення, і кожний відчув його увагу та любов…

Прес-служба Житомирської єпархії
за матеріалами Бердичівського благочиння.


Роздiл: 
Новости Епархии