Вперше у єпархії відзначили пам'ять собору святих, що просіяли в землі Житомирській!

25.08.2018

25 серпня 2018 року, вперше у Житомирській єпархії відбулись святкові урочистості з нагоди собору святих угодників Божих, що славно просіяли своїми подвигами на Житомирській землі.

Святкуванн Собору Житомирських святих встановлено на Священному Синоді Української Православної Церкви 26 липня 2017 року. До сонму цих святих віднесені:

• свт. Серафима (Соболева), архієпископа Богучарського, Софійського чудотворця;
  • свт. Мардарія (Ускоковича), єпископа Сербської Православної Церкви в США;
  • сщмч. Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського;
  • сщмч. Прокопія (Титова), архієпископа Херсонського;
  • сщмч. Аркадія (Остальського), єпископа Бежецького;
  • сщмч. Амвросія (Гудко), єпископа Сарапульського;
  • сщмч. Парфенія (Брянських), єпископа Ананьївського;
  • прмч. Макарія (Токаревського), архімандрита Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця;
  • сщмч. Олександра Хотовицького, протопресвітера;
  • сщмч. Максима Сандовича, пресвітера;
  • сщмч. Арефу Насонова, пресвітера;
  • сщмч. Мирона Ржепика, пресвітера;
  • сщмч. Павла Гордовського, пресвітера;
  • сщмч. Василія Малахова, пресвітера;
  • мч. Миколая Варжанського;
  • мц. Віру Трукс.

У сам день пам'яті святих у Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі було звершено святкову Божественну літургію. Богослужіння очолив Високопреосвященніший Никодим митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили: архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Туровський і Мозирський Леонід (Білорусія), єпископ Макарівський Гедеон, а також близько сотні кліриків Житомирської єпархії.

Під час літургії єдиними устами всі молились за мир в Україні.

Після завершення Священної Євхаристії відбувся хресний хід навколо собору із великою іконою сонму Житомирських святих та чесними мощами святого священомученика Павла Житомирського. Наприкінці хресної ходи була прочитана молитва до собору святих.

Митрополит Никодим подякував собратам-архіпастирям за присутність та молитви, а усіх привітав із торжеством угодників древньої землі Житомирської.