Загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння у Свято-Хрестовоздвиженському храмі с. Великої П’ятигірки

23.08.2019

Двадцять першого серпня, у середу седмиці 10-ї після П’ятидесятниці, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, духовенство Бердичівського благочиння зібралося для спільної молитви, Сповіді і Причастя Святих Христових Таїн у Свято-Хрестовоздвиженській церкві с. Великої П’ятигірки. Рік тому правлячий архієрей звершив Чин освячення новозбудованого храму.

«Піст – мати смирення, джерело всякої мудрості, піст – мати усіх благ, учитель цнотливості і всіляких чеснот…» (Свт. Іоанн Златоуст)

Триває Успенський піст, який Митрополит Антоній Сурозький назвав часом радості, «тому що це час повернення додому, час, коли ми можемо ожити»: «… це повинен бути час, коли ми обтрушуємо з себе все, що в нас застаріло і омертвіло, для того щоб набути здатності жити, – жити з усім простором, з усією глибиною і інтенсивністю, до яких ми покликані…»
Дні Успенського посту відкривають врата нової пори року і завершують церковний рік. 14-го вересня за новим стилем ми святкуємо церковне новоліття. Успенський піст присвячений Богородиці і починається за два тижні до свята Успіння Божої Матері. Після відходу від земного життя Пресвята Богородиця не залишає світу: «В Рождестве девство сохранила еси, во успении мира не оставила еси, Богородице…» – нагадує церковний спів. Вона молиться за нас – тих, котрі живуть на землі, щоб ми змогли спасти душі наші, щоб Своїм Успінням вселити в нас впевненість у справедливому і вічному Царстві Небесному, куди повинна прагнути душа кожного християнина. Православні віруючі постять, наслідуючи подвиг Пресвятої Богородиці, бажаючи хоча б частково уподібнитися Її чистоті та прославляючи Її…

Піст і молитва – крила душі

Молитовна тиша та умиротворення панували у Свято-Хрестовоздвиженській церкві с. Великої П’ятигірки… Рік тому Митрополит Никодим звершив Чин Великого освячення храму. У той благословенний день під час Богослужіння в небі з’явилася стая лелек. Хтось із віруючих нарахував 109 птахів, але їх було набагато більше. Зробивши коло над новозбудованою церквою, білокрилі небесні посланці розтанули вдалині… Цей добрий знак згори запам’ятали жителі Великої П’ятигірки і до річниці освячення храму спорудили фігури двох птахів біля Поклінного хреста. Парафіяни з особливим трепетом і любов’ю ставляться до сільської святині. Церковний староста Галина Беленчук, вона ж – регент хору і мудра та доброзичлива порадниця, з повагою розповідає про труди настоятеля, протоієрея Олександра Худякова, й старання всіх парафіян: «Навколо храму встановлено гарну огорожу. Зварювальні роботи провів місцевий житель Геннадій Гадзиківський, який зробив чимало доброго для церкви, він постійно підтримує релігійну громаду в усьому. Вздовж паркану ми посадили кущі красунь-троянд. Згодом на подвір’ї викопаємо криницю…» «Люди піклуються про храм, прагнуть, аби він ставав ще красивішим. Подарували чимало ікон своїх Небесних покровителів», – додає свічниця Лариса Бур’ян. Леоніда Корнійчук пишається тим, що співає у церковному хорі: «Промовляю слова молитов, і душа завмирає, і радість приходить на серце…»
Двадцять першого серпня люди прийшли до храму, щоб приступити до Святих Таїнств Сповіді та Причастя. «Піст очищає та зцілює душу й тіло, – говорить півча Марія Легка. – Піст пробуджує в людині бажання спілкування з Богом, він дарує радість життя». Сповідь у священства Бердичівського благочиння прийняв духівник округу, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка. Після закінчення Таїнства Покаяння духовенство соборно звершило Божественну Літургію, котру очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков). Окрасою Богослужіння став стрункий, гармонійний і злагоджений спів церковного хору. Майже всі присутні в храмі: люди старшого покоління, котрі у 90-х роках ремонтували старе приміщення для церкви, їхні діти та онуки – причастилися Святих Христових Тайн…

Літургія завершилась урочистим многоліттям: 21-го серпня святкує День хіротонії настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Олександр Худяков. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав священика з 8-ю річницею служіння на Христовій ниві: «У цьому прекрасному храмі душа розцвітає. І піст наближає нас до чертогу чистоти духовної. Молитовні плоди, плоди покаяння потрібні для преображення душі. Глибоко вдячний отцю Олександру за ревні труди на благо Святої Церкви та православної громади. Зміцнення Вам душевних і тілесних сил та щедрої Божої помочі, шановний отче! Зичу всім гідно пройти поприще посту, щоб з зустріти Успіння Пресвятої Богородиці з чистими помислами й добрими прагненнями».

Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Олександр Худяков подякував отцю благочинному – за пастирську підтримку й теплі батьківські слова, духовенству та віруючим – за спільну молитву: «У цей значущий день відчуваю особливу радість – радість соборного служіння Божественної Літургії та євхаристійного спілкування».

Шановний отче Олександре, від щирого серця вітаємо Вас із важливою подією – річницею священницької хіротонії. Підносимо щирі молитви за Ваше здоров’я, довголіття і благоденство! Нехай миті Вашого життя наповнює повнота Божественної Любові, нехай її світло дасть Вам сили примножити таланти, якими Господь щедро обдарував Вас! Многая і благая літа!

Прес-служба Бердичівського благочиння.



















Роздiл: 
Новости Благочиний