Архієрейське богослужіння в день свята Хрещення Господнього.

19.01.2014

19 січня 2014 року, Свята Православна Церква вшановує величне двунадесяте свято, котре і завершує цикл різдвяних святкувань - Хрещення та Богоявлення Господа нашого і Спаса Ісуса Христа.

18 січня, ввечері, з нагоди торжества, керуючий архіпастир, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив святкове вечірнє богослужіння у головному храмі обласного центру - Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

В сам день свята, у міському гідропарку, на дорослому пляжі р. Тетерів, біля станції човнів, було освячено Житомирський Йордан – вбраний гілками ялинки у вигляді Хреста. Цього зимового ранку, близько 9-ої години, Високопреосвященнійший архієпископ Никодим звершив чин Великого освячення Тетерівських вод. На молитві були присутні представники влади міста, зокрема міський голова Володимир Дебой, його замісники, представники ЗМІ та інші.

По освяченні Великої Агіасми Владика Никодим побажав присутнім духовного просвітлення та очищення, адже в цей день все водне єство отримує надзвичайну силу Божественної блгодаті. Місцеві жителі, на річці, вже традиційно влаштовали Хрещенські купання.

Відразу після свячення Житомирського Йордану у Преображенському соборі була відправлена урочиста Божественна літургія. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму. Богослужіння цього двунадесятого свята зібрало у храмі доволі багато вірних та гостей.

Після завершення служіння був звершений чин Великого освячення води, святої Агіасми.

Насамкінець молитви Владика окропив богомольців святою хрещенською водою та вимовив настановче слово проповіді, в якій наголосив на великій помочі та духовній силі води, котра носить назву Хрещенська.

Не порушуючи традицію кількох років, після відправлення Божественної Євхаристії у соборі, архієпископ Никодим також оконувся у води річки Тетерів. Приємно відзначити, що з кожним роком бажаючих пройти Хрещенське купання стає дедалі більше.

Архієрейське богослужіння в день свята Хрещення Господнього.