Чергове зібрання священників в Новограді-Волинському

27.02.2013

22 лютого, у п’ятницю, священнослужителі Новоград-Волинського Троїцького округу провели чергові збори у приміщенні недільної школи Свято-Троїцького кафедрального собору. Очолив зібрання благочинний – протоієрей Валентин Мороз.

На порядку денному стояли питання, котрі накопичились протягом останніх пів місяця, тобто, з часу останніх зборів духовенства.

Благочинний поділився з всечесними отцями інформацією про нещодавно проведений Архієрейський собор Руської Православної Церкви, в якому взяли участь всі архієреї Української Православної Церкви та з його рішеннями.

У зв’язку з раптовим недугом, один священик нашого благочиння потрапив у лікарню. Співбрати одностайно підтримали хворого, надавши допомогу на лікування з каси взаємодопомоги благочиння. Священику, котрий несе пастирське служіння в сусідньому селі, доручено тимчасово опікуватися парафією хворого.

Нагороджених священнослужителів благочинний привітав з відзнаками, висловивши подяку керуючому єпархією Високопреосвященнійшому архієпископу Никодиму.

Також обговорювався приїзд архіпастиря у місто в день річниці храму святого праведного Феодора Ушакова в місцевому інженерному полку.

О.Валентин поділився зі священиками своєю нещодавньою зустріччю з директорами шкіл м. Новоград-Волинський. Було акцентовано на необхідності активнішої співпраці з освітніми закладами в районі. Священики поділилися своїм досвідом. Були вислухані пропозиції.

Крім того, духовенство прослухало інформацію про статистичні дані по Житомирській єпархії, згідно яких станом на 8.02.2013 р. в єпархії налічувалося 360 зареєстрованих парафій, на яких несуть своє пастирське служіння 240 священнослужителів.

Священики висловили стурбованість з приводу того, що в деяких парафіях активізувалася діяльність різного роду сект. Були внесені конструктивні практичні пропозиції щодо захисту православних християн від негативного впливу деструктивних культів.

Розглядалися питання катехізації, оглашення перед Таїнством Хрещення, дисциплінарні питання та інші питання з пастирської практики.

Священикам було запропоновано скласти цьогорічні списки дітей-сиріт їхніх парафій для безкоштовного оздоровлення на морі.

На останок зборів священнослужителі висловили подяку Богові за можливість плідно поспілкуватися. Наступні збори заплановано провести у березні місяці.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

Чергове зібрання священників в Новограді-Волинському