28.02.2013

Керівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкілКерівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкіл21 лютого, в міжнародний День рідної мови, в м. Новоград-Волинський відбувся міський семінар директорів шкіл на тему: «Творча співпраця педагогів, учнів, батьків, громадськості щодо створення позитивного та оригінального іміджу школи».

Така зустріч директорів відбувається один раз на п’ять років. Цього року захід був проведений на базі загальноосвітньої школи №8.

В роботі семінару взяли участь: начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Ільяхова О.В., заступник начальника управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Ващук Т.В., завідуючий інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Ліневич П.К., директори всіх 11 шкіл міста та керівник відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Житомирської єпархії протоієрей Валентин Мороз.

Керівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкілКерівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкілНа початку свого слова священик подарував вчителям декілька номерів газети для батьків та педагогів «Батьківський комітет», в якій міститься багато корисної інформації про стосунки Церкви, держави, школи. Отець Валентин зауважив, що на сьогодні ще не зникла архаїчна ідеологічна «норма», яка була введена Радою Народних Комісарів у 1918 році про те, що Церква відділена від держави і від школи. Через це деякі директори побоюються співпрацювати з Церквою в освітньому процесі. Але ми не можемо ізолювати наших дітей від тих батьківських релігійних традицій, завдячуючи яким, власне, держава Україна існує.

Протоієрей Валентин навів норму статті 35 основного Закону України про те, що «Церква і релігійні організації в Україні відділені від держави, а школа – від Церкви», яка не заперечує релігійним організаціям (семінаріям, братствам, монастирям) брати участь в освітньо-виховному процесі. Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» (ст.5) також не містить прямої заборони саме релігійним організаціям займатися вихованням дітей у школах. Але, на практиці, директори шкіл часто приймають категоричні рішення, керуючись старою нормою Ради Народних Комісарів і сталими стереотипами.

Керівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкілКерівник єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді взяв участь у міському семінарі директорів шкілСвященнослужитель поділився з директорами досвідом співпраці з освітніми закладами міста, громадськими організаціями Новограда-Волинського та, серед іншого, запропонував форму співпраці через мережу Інтернет та приєднанню до соцмережі «Православ’я в Новограді», в якому налічується 670 молодих новоград-волинців. До речі, посилання на сайт Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новоград-Волинський розміщений на офіційному сайті міської ради та на деяких інших міських сайтах. Також, в якості пропозицій щодо подальшої співпраці прозвучав заклик всіляко сприяти створенню здорового мікроклімату в педагогічних колективах, що відкрило б можливості більш активно викладати норми християнської моралі в освітніх навчальних закладах.

У відповідь на звернення священнослужителя, прозвучало зауваження, що такі конструктивні пропозиції від Церкви керівники шкіл Новограда-Волинського чують вперше.

Сподіваємося на плідну співпрацю.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу