«Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»

29.09.2013

27 вересня 2013 року, вся повнота християнського світу молитовно та шанобливо відзначає одне із двунадесятих свят Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. «Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»«Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»Цей день присвячений згадці про знаходження святою рівноапостольною царицею Єленою справжнього Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, і Воздвиження його для загального вшанування і поклоніння. Тропарем «Спаси́, Го́споди, лю́ди Твоя́ и благослови́ достоя́ние Твое́, побе́ды на сопроти́вныя да́руя и Твое́ сохраня́я Кресто́м Твои́м жи́тельство» Христова Церква святкує одне з великих свят, яке не оминуло Баранівське благочиння зокрема с. Заріччя де на мальовничих берегах р. Случ велично розташований храм Воздвиження Честного Животворящого Хреста, настоятелем якого являється о. Зіновій, який в цей день разом із своїми прихожанами і гостями відзначає престольне свято.

З нагоди престольного свята в с. Заріччя Баранівського округу Житомирської єпархії відбулося святкове дійство. Велика кількість вірян з особливою молитвою в серці мали змоги приклонитьсь Животворящому хресту.

«Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»Під молитовний спів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо», духовенство і віруючі здійснили триразове поклоніння із земними поклонами винесеному Чесному Хресту і були помазані святим єлеєм.

З нагоди престольного свята була звершена соборна Божественна літургія, яку очолив Благочинний Баранівського округу прот. Роман Клим, якому співслужили настоятель храму прот. Зіновій Николишин, прот. Валерій Лановий, прот. Ігор Лень, ієр. Віктор Масло. Під час Божественної літургії було піднесено молитви до Господа Нашого Ісуса Христа за здоров’я та довголіття, мир та спокій православних християн, з яких велика кількість в цей прекрасний день приступила до причастя чесних та животворящих Христових тайн.
«Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»

На Божественній Літургії були присутні представники світської влади зокрема голова Баранівської міської ради Анатолій Олександрович Душко та його заступник Вадим Анатолійович Гнилориба, які разом із прихожанами возносили молитви до Господа Нашого Ісуса Христа за мир та спокій православних християн.

«Кресту твоему поклоняемся Влады́ко, и святое воскресение Твое славим»По завершені Божественної літургії о. Валерій виголосив проповідь, в якій Він звернув увагу прихожан на важливість носіння свого хреста та віри Христової, і привітав всіх з престольним святом.

По завершенні Божественної літургії було звершено хресний хід із читанням Святого Євангелія навколо храму на честь престольного свята Воздвиження Чесного Животворящого Христа.

Зі словами подяки та привітань до прихожан звернулись Благочинний округу і настоятель запросивши вірян продовжити свято за святковою пісною трапезою.

Прес-служба Баранівського благочиння.