Любарщина святкує Хрещення Господнє.

25.01.2014

19 січня православна церква відзначає Хрещення Господнє. Це свято ще називають Богоявленням. Хрещення — найдавніше свято християн, яке відзначали ще апостоли Ісуса Христа. У чотирьох Євангеліях сказано, що в день Хрещення Господнього Бог приходить, щоб показати людям Світло Неприступне.

Хрещення Іоанна Хрестителя було символічним і означало те, що як тіло омивається і очищається водою, так і душа людини, яка покаялася і увірувала в Христа, буде очищена від усіх гріхів Христом. Сам Іоанн виголошував: «За мною іде Сильніший за мене, у Якого я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінь взуття Його; я хрещу вас водою, а Він буде христити вас Духом Святим»

„І сталося у ті дні, прийшов Ісус із Назарету Галілейського і хрестився від Іоанна в Йордані. І коли виходив з води, зараз же побачив Іоанн небеса, що розкривалися, і Духа, Який сходив на Нього. І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє Благовоління”

Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.

Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя.

Водохреще - це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. Вважається, що той, хто викупався, змиває з себе всі гріхи та недуги.

Прес-служба Любарського благочиння.

Любарщина святкує Хрещення Господнє.