Масляний ярмарок

14.03.2013

10 березня, в М’ясопусну неділю, по благословенню керуючого Житомирською єпархією архієпископа Никодима на території Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новоград-Волинський, після Божественної літургії, відбулося святкування початку масляного тижня. Був проведений благодійний Масляний ярмарок з конкурсно-розважальною програмою, піснями та віршами, ухою та шашликом.

З ініціативи голови єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді прот. Валентина Мороза та за допомогою вихованців, вчителів недільних шкіл собору, церкви Святих Царських мучеників та страстотерпців, активістів та волонтерів Молодіжного клубу активного покоління „NIKA” дане святкування стає традиційним.

Напередодні святкування молоді люди облаштували територію для проведення Масляного ярмарку, підготували сценарій проведення свята та плакати з християнським змістом масляного тижня, що розпочинається.

З молитви „Отче наш...” та привітального слова отця Валентина розпочався Масляний ярмарок. Молодь та діти власноруч напекли сотні млинців з творогом, маком, медом, варенням, різноманітні солодощі: торти, пиріжки, рогалики, кекси, пряники, цукерки, а також підготували до 30 л. гарячого чаю. Ярмарок у нас, як завжди, традиційно-незвичайний тому, що юнаки та дівчата ціни на солодощі не виставляють, а покупці платять по можливості і беруть все, що їм сподобалося. Учасники святкування мали змогу посмакувати шашликом та ухою приготовленими на багатті. Розважальна програма з віршами, призами та цікавими конкурсами не залишила байдужим нікого.

Приємно відмітити, що до спільної молитви під час літургії та до загального святкування приєдналися учні школи-інтернату із вчителем.

«Яке гарне свято. Так весело, цікаво. Дійсно святкування масляної по-християнськи”, - говорили прихожани собору.

Кошти, зароблені молоддю під час ярмарки будуть використані на розвиток молодіжного руху.

Вихованці недільної школи собору подякували отцю Валентину та волонтерам клубу „NIKA” за організацію свята та подарували кошики з квітами, зроблені своїми руками.
Подібні заходи необхідні для зближення людей, налагодження спілкування з молоддю, укріплення духовності у суспільстві, надання молоді
можливості наблизитися до Церкви, стати ближчими до Бога, один до одного.

Прес-служба Новоград-Волинського
Троїцького благочиння.