15.08.2012

Освячуючи престол і церкву у Пилипо-Кошарі, архієпископ Никодим закликав парафіян будувати храми власних душ.Освячуючи престол і церкву у Пилипо-Кошарі, архієпископ Никодим закликав парафіян будувати храми власних душ.

7 липня 2012 року архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим був запрошений у храм святих апостолів Петра і Павла села Пилипо-Кошара Романівського округу, настоятелем якого є протоієрей Анатолій Мінькович на освячення престолу на честь Успіння праведної Анни.

Радість з жителями Пилипо-Кошара розділили і мешканці інших парафій Романівського округу. Дівчатка та хлопчики, одягнуті в українські національні костюмі, зустрічали Владику з короваєм та букетами квітів. Маленькі дітки привітали архієпископа Никодима віршиками і викликали теплу усмішку на його вустах. Після теплої зустрічі Владика звершив освячення престолу, після чого була відслужена архієрейська літургія разом з священниками інших парафій Романівського благочиння. Це стало знамення для всіх людей, котрі допомагали будувати церкву.

Меценатом храму став виходець із Пилипо-Кошари, а нині житель м.Хмельницького, який очолює підприємство з проектування та виробництва систем програмного управління НПП «Микролог», Павло Венедиктович Суріков та його 94-річний батько Венедикт Григорович. Архієпископ Никодим вручив цим двом щирим людям церковні грамоти зі словами вдячності, підписані Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.

Настоятелю храму протоієрею Анатолію Міньковичу Владика Никодим подарував ікону Святої Трійці і привітав найщирішими вітаннями з сорокарічним ювілеєм. Настоятель протоієрей Анатолій висловив щиру подяку архієпископу Никодиму і всім присутнім на цьому святі.

У Владики був радісний настрій і на завершення він благословив архієрейським благословінням усіх присутніх, і мовив слова, над якими варто задуматися: «Кожному треба будувати храм власної душі».

Прес-служба Романівського округу.