Паломництво бердичівлян у Спасо-Покровський жіночий монастир с. Вільха Романівського району: освячення нового храму на честь Нерукотворного образу Спасителя!

28.09.2020

Двадцять шостого вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Керуючий справами Української православної церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив Чин освячення нового храму на честь Нерукотворного образу Спасителя у Спасо-Покровському жіночому монастирі с. Вільха Романівського району. Молитовними співучасниками знаменної події стали благочинний Бердичівського округу архіманрит Варфоломій (Бойков) та віруючі Свято-Миколаївського собору м. Бердичева.

У суботу 26-го вересня бердичівські паломники разом із благочинним округу архімандритом Варфоломієм (Бойковим) здійснили духовну подорож до Вільхівського Спасо-Покровського монастиря. Лише сонце торкнулося промінням куполів храмів святої обителі, як вони ступили на землю Романівську. Двадцять четвертого серпня Спасо-Покровський жіночий монастир відзначив третю річницю від дня свого відкриття. Нині велика подія – освячення нового храму на честь Нерукотворного образу Спасителя – зібрала тут духовенство, насельниць обителі, місцевих жителів та численних паломників звідусіль. З повагою, теплими словами й пишними короваями та квітами зустрічали шанованих гостей: архієреїв з різних єпархій Української Православної Церкви…

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив Чин освячення храму, йому співслужили митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ладижинський Сергій та духовенство з різних єпархій. З молитовними піснеспівами й окропленням святою водою було звершено урочистий Хресний хід навколо храму.

«Христос Воскресе! Воістину Воскресе!» – вічно живі слова наповнювали серця радістю. Розпочалася Божественна Літургія Пасхальним чином, оскільки цього дня Свята Церква згадує подію оновлення (освячення) храму Воскресіння Христового в Єрусалимі. Богослужіння очолив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владикам співслужив духівник та будівничий монастиря схиархімандрит Амфілохій (Волощенко), благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), благочинний Баранівського округу протоієрей Роман Клим, благочинний Романівського округу протоієрей Ярослав Коверчук, а також духовенство Житомирської єпархії і гості у священному сані. За богослужінням молилися настоятелька монастиря ігуменя Серафима (Мелещук) і сестри. Окрасою Божественної Літургії став спів хору Почаївської духовної семінарії.

Чимало паломників прибуло до святої обителі з різних куточків Житомирщини, серед них – і парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева. «Особлива, піднесена Служба Божа, – говорить Олена Лисай. – У храмі – благодатна атмосфера. Тут усе вражає своєю красою та величчю. Душа окрилюється і співає…»

До кожного та всіх були спрямовані слова проповіді митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, які для багатьох стали відповіддю на питання, в чому істинні мета і сенс життя: «Християнство має своєю основою факт Боговтілення. Для нас є важливими Заповіді Христові, але фундаментом нашої віри є те, що Бог став одним із нас. І це дає кожному з нас надію на спасіння. Щоразу в неділю ми співаємо: «Воскресение Христово видевше, поклонимся Святому Господу Иисусу, единому безгрешному. Кресту Твоему поклоняемся, Христе, и святое Воскресение Твое поем и славим…» Мова йде про те воскресіння, яке кожен із нас може бачити в собі самому. Позбавлення від смерті і дарування вічного життя з Богом – найбільший для нас дар Христа. Все, що ми бачимо: видиме й невидиме – творіння Боже. І вінцем Його творіння є людина… Бог настільки полюбив нас, що став одним із нас. Будучи безгрішним, узяв на Себе гріхи наші. Святитель Миколай Сербський говорить, що проповідь про преславне Воскресіння Христа, про тріумф перемоги життя над смертю принесла з собою радість для всіх людей. Щоразу, дивлячись на Хрест Господній, ми розуміємо, що дорога до вічності лежить через Голгофу… Дякуємо Богу за наше життя, за Його любов, яка виливається на нас, даючи тепло і надію на життя вічне».

Весь храм єдиним серцем та устами співав: «Воскресение Христово видевше, поклонимся Святому Господу Иисусу…»

Духівник монастиря схиархімандрит Амфілохій (Волощенко) подякував священству, гостям, жителям села і паломникам за спільну молитву, за пасхальну радість, якою сповнені серця. У подарунок митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію настоятелька монастиря ігуменя Серафима (Мелещук) піднесла ікону Пресвятої Богородиці «Семистрільна». Керуючий справами Української православної церкви привітав усіх зі святом і в пам'ять про освячення храму передав монастирю в дар Святе Євангеліє. Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим подякував митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію та всім архієреям від Житомирської єпархії, від гостинного поліського краю за участь у великій духовній події. Владика Антоній вручив духівнику обителі схиархімандриту Амфілохію Грамоту за старанні труди на славу Святої Церкви та Орден Святителя Луки Кримського, а ігумені Серафимі – також Почесну грамоту та Орден преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Церковними нагородами відзначили благодійників та меценатів будівництва храму.
Сяє куполами храм на честь Нерукотворного образу Спасителя і, як маяк, вказує шлях до Бога…. Світла звістка про цю радісну та важливу подію пошириться на всі усюди. Храм – благословенне місце на землі, тут наша душа зростає…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Роздiл: 
Новости Благочиний