Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення головного престолу та Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира. (ОНОВЛЕНО +ВІДЕО)

14.08.2012

Предстоятельська молитва у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Предстоятельська молитва у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

14 серпня 2012 року, у день святкування Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир із архіпастирським візитом відвідав Житомирську єпархію, де у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира освятив головний престол.

Перед входом до храму, простягуючи долоні під благословіння, свого Предстоятеля зустрічали сотні віруючих житомирян, для яких цей святковий день став справжньою пасхальною радістю.

Його Блаженству співслужили: митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Городницький Олександр, а також клірики собору та духовенство єпархії.

Після освячення Блаженніший Владика очолив в освяченому храмі Божественну Літургію.

За Богослужінням молилися очільники області – голова Житомирської обладміністрації Сергій Рижук та голова обласної ради Йосип Запаловський.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав духовенство та віруючих із освяченням собору та розповів про значення Божого храму у житті людини:

«Храм є місцем зустрічі людини з Богом, а це дуже важливо, оскільки ціль життя людини – це єднання з Богом. У храмі людина долучається до Божої благодаті, через яку Господь щедро виливає на нас свої благодіяння та милості, очищуючи від гріхів. Бажаю, щоб Милосердний Господь був з усіма вами у житті, у ваших вчинках, у ваших судженнях, у вашому хрестонесінні. Нехай наша нинішня коротка бесіда з Богом дійде до небес і буде для нас корисною та спасительною»

У свою чергу, керуючий Житомирською єпархією, архієпископ Никодим, від імені духовенства та усіх прихожан привітав Предстоятеля Української Православної Церкви та подякував за візит і освячення престолу.

Після Літургії Блаженніший Митрополит Володимир освятив принесені віруючими мед і квіти. Освячення меду цього дня є благословенням вживати його з нового збору.

Цього ж дня Архіпастир відвідав Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир міста Житомира, де його зустріла настоятелька монастиря ігуменя Михаїла (Фурманець), сестри обителі, прочани.

В обителі, біля скульптурної композиції, що зображує преподобного Серафима Саровського, який молиться на камені, духовенство та віруючи проспівали величання святому, після чого Владика поклав до неї квіти.

Прес-служба УПЦ.

+ФОТОАЛЬБОМ