29.08.2012

Престольне свято Свято-Успенського храму с. Осикове.

Двадцять восьмого серпня своє престольне свято зустріли православні села Осикове. До Свято-Успенського храму, сповнені радісним, піднесеним настроєм, поспішали численні прихожани та гості з Бердичева і села Велика П’ятигірка. Прибули на свято і священики Бердичівського благочиння.

Престольне свято Свято-Успенського храму с. Осикове.

З самого ранку люди зібралися на водосвятний молебень. Божественну Літургію очолив настоятель Свято-Успенського храму ієрей Олександр Худяков, йому співслужили настоятель Петропавлівського храму с. Рея ієрей Олександр Подзюбанчук та колишній настоятель церкви с. Осикове ієрей Георгій Добровольський.

Після читання Євангелія ієрей Олександр Худяков звернувся до віруючих зі словами проповіді: «У Різдві дівство зберегла єси, в Успінні ж світу не залишила, Богородице…», – такими словами оспівує сьогодні Свята Церква Пресвяту славну Владичицю нашу Богородицю, адже сьогодні ми святкуємо Її Успіння». Нагадавши історію виникнення свята, отець настоятель закликав православних молитися до Пресвятої Богородиці, своєї Покровительки: «Вона була душею і серцем Єрусалимської християнської спільноти. Святі апостоли, повертаючись із далеких подорожей, приходили до Неї, як сини до Матері, і потім знову йшли на свій подвиг проповідництва. З переселенням Пречистої Владичиці із землі на Небо починається і на всі віки відкривається різним народам Її неземна велич, якої досягла благодатна Марія висотою Свого смирення і святістю життя. Господь Ісус Христос прославив Свою Пресвяту Матір, Він воскресив Її і взяв до Себе з пречистим тілом, і поставив вище за всіх Ангелів Своїх. Пресвята Богородиця безмежно любить нас чуйною Материнською любов'ю і молиться за всіх нас Богу…»

Престольне свято Свято-Успенського храму с. Осикове.

Під час Богослужіння багато прихожан причастилися Святих Тіла і Крові Христових. Серед причасників приємно було бачити чимало діток. Настоятель Свято-Успенського храму ієрей Олександр Худяков привітав віруючих із престольним святом і подякував усім за спільну молитву, а священикам – за духовну підтримку.

Ієрей Георгій Добровольський, колишній настоятель Свято-Успенської церкви, у свою чергу поздоровив теперішнього настоятеля з його першим храмовим святом: «Духовно радуюсь сьогодні, споглядаючи, як оновився цей храм, дбайливо оздоблений турботливими руками, приємно бачити відреставрований іконостас…» Ієрей Олександр Подзюбанчук щорічно приїздить на престольне свято в село Осикове, і цього літа він розділив радість особливої події, відзначивши гарні зміни в цьому приході за неповний рік пастирського служіння молодого настоятеля.

Престольне свято Свято-Успенського храму с. Осикове.

Прихожани Свято- Хрестовоздвиженського храму с. Велика П'ятигірка привітали православну громаду с. Осикове зі святом Успіння Пресвятої Богородиці і подарували ікону Святої Блаженної Матрони Московської.

Будемо ж шанувати Пресвяту Богородицю і звертатися до Неї в молитвах, бо Вона є нашою Заступницею перед Божим Престолом, Матір'ю Христа і Матір'ю Православної Церкви!

Прес-служба Бердичівського округу.