Престольне свято в Романові.

03.09.2013

Престольне свято в Романові.Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці відзначається Православною Церквою, як одне з великих двунадесятих свят, 15 серпня (28 серпня н. ст.). До цього свята слід готуватися двотижневим постом. Свято називається Успінням ("засинанням"), тому що Божа Мати померла тихо, немовби заснула, а головне, називається так через коротке перебування Її тіла у гробі, бо через три дні Господь воскресив Її і возніс на небо.

В середу 28 серпня, Свято-Успенський храм смт. Романів святкує своє престольне свято, але вже стало доброю традицією, що святкування переносяться на 29 серпня, тому з благословіння Високопреосвященішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, була звершена святкова Божественна літургія соборним чином.

27 серпня була звершена святкова Всенічна з виносом святої Плащаниці, 28 серпня Божественна літургія, по закінченню якої був відслужений молебень перед початком навчального року та звершений Хресний хід навколо храму. Ввечері того ж дня, звершувалося погребіння плащаниці Божої Матері, а на наступний день вранці перед початком Євхаристії був відслужений водосвятний молебень.

На святковій літургії 29 серпня молилися благочинний Баранівського округу прот. Роман Клим, благочинний Чуднівського округу прот. Андрій Змієвський, настоятель храму та благочинний Романівського округу прот. Ярослав Коверчук, духовенство Андрушівського, Житомирського районного, Чуднівського та Романівського округів.

Слід зауважити, що Літургію оспівували три хори, серед них чоловічий хор випускників Волинської Духовної семінарії на чолі з свящ. Володимиром Коверчуком, кліриком Волинської єпархії.

По закінченню Божественної літургії з повчальним словом до віруючих звернувся архім. Тимофій (Волощенко), в якому зауважив про благодатну допомогу Матері Божої, яка подається кожному, хто звертається з щирою вірою та молитвою.

Прес-служба Романівського благочиння.

Престольне свято в Романові.