ПУСТІТЬ ДІТЕЙ ПРИХОДИТИ ДО МЕНЕ (Мф. 19,14)

01.02.2013

«Хрещення – це дар, бо дається тим, що нічого не приносять; благодать, бо дається навіки тим, що борги мають;
занурення – бо гріх похований у воді;
помазання, бо воно є священним і царським;
просвітлення, бо воно є світлом блискучим;
одяг, бо прикрашає сором наш; купіль, бо омиває;
печать, бо оберігає нас і є знаком Божої влади»

(свт. Григорій Богослов).

Таїнство Хрещення, заповідане Господом, має надзвичайно важливе значення в житті кожної людини. Без нього ніхто не може спастись, як говорить Господь: “...хто не народиться від води і Духа, не може увійти в Царство Боже” (Ін. 3, 5).

30 січня в обласному спеціалізованому будинку дитини м. Новограда-Волинського, по благословенню архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, звершено таїнства Хрещення та Миропомазання 14 немовлят, позбавлених батьківського піклування.

Таїнство Хрещення звершив керівник відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Житомирської єпархії протоієрей Валентин Мороз у співслужінні духовенства Новоград-Волинського Троїцького округу.

Восприємниками – людьми, які взяли на себе обов’язок духовного виховання цих діточок стали прихожани Свято-Троїцького кафедрального собору, парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців та медпрацівники будинку дитини.

Заздалегідь зі всіма хрещеними батьками була проведена бесіда, знайомство та обмін контактами для подальшої співпраці.

Під час звершення Таїнства отець Валентин роз’яснював восприємникам значення священнодійств, завдяки чому надавалося особливе значення тому, що відбувається і молитва линула по-особливому.

По завершенні отець Валентин привітав хрещених батьків з новим обов’язком у їхньому житті та побажав бути добрим прикладом для своїх похресників, дбати про їхній духовний розвиток та допомогти стати гідними членами Церкви Христової.

Приємно, що до спільної молитви, незважаючи на свою зайнятість, приєднався головний лікар будинку дитини Радченко Василь Олександрович, з дозволу якого регулярні Хрещення немовлят та Причастя стало традиційним.

Василь Олександрович поділився своїми враженнями: „Так все гарно організовано, строго, але зміст Таїнства завдяки щирій молитві та поясненням отця Валентина стає зрозумілим. Я здивувався, що вперше, серед 22 хрещених батьків моїх медпрацівників всього шість, тому, що люди зрозуміли – це не гра, а відповідальність за духовне виховання свого похресника”.

Одна з хрещених мам сказала: „Я зрозуміла, що відкуплятися подарунком раз в рік перед хрещеником – це гріх. Хрещені батьки - це своєрідні духівники дитини, помічники у важких ситуаціях. Тим паче в даній ситуації, коли наші похресники позбавлені батьківського піклування”.

Під час кожного відвідування будинку малюків я, особисто, відчуваю і душевний біль і радість, а також віру в те, що завдяки Ангелу-охоронцю, таїнству Причастя, добрим людям, які працюють в обласному будинку малюка, віддаючи його маленьким вихованцям всю свою любов, все своє серце, хрещеним батькам - у цих дітей все буде добре і ті обставини, в які вони потрапили - для них не вирок.

Сьогодні Свята Церква з любов’ю прийняла 14 малюків ,обділених батьківським теплом, охрестила їх, і вони, завдяки духовному вихованню, стануть учасниками вічного життя.

Адже таїнство Хрещення – це двері, які відкривають перед нами шлях до спасіння, дає можливість називатись дитиною Божою.

Ольга КОЖУХОВА.

ПУСТІТЬ ДІТЕЙ ПРИХОДИТИ ДО МЕНЕ (Мф. 19,14)