Разом із православними віруючими Житомира бердичівські паломники відзначили 120-річчя Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору!

28.09.2020

Двадцять сьомого вересня, коли Православна Церква відзначає Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, Житомирський Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор святкує престольний празник. Цієї осені храм зустрів свій 120-річний ювілей. Разом із віруючими м. Житомира та паломниками з усієї єпархії парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева взяли участь у святковому богослужінні.

З благословення благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) група прихожан, супроводжена екскурсоводом паломницького відділу благочиння Ларисою Поліванчук, зранку у Неділю 16-ту після П'ятидесятниці вирушила до обласного центру. Подорожі не завадила негода з проливним дощем, настільки сильним було прагнення приєднатися до молільників на Службі Божій у величному храмі в самому серці Житомира.

З великою повагою та щирою радістю зустрічали віруючі архієреїв. Парафіянка Свято-Миколаївського собору Ніна Дорофеєва від імені православних бердичівлян з теплими словами звернулася до улюбленого архіпастиря – Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, шанобливо подарувавши йому квіти. Вихованці Недільної школи Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору підготували зворушливе привітання Владикам. Усміхнені діти з барвистими кульками в руках порадували трепетним поздоровленням, вручивши уквітчаний коровай і випустивши в повітря легкі різнокольорові прикраси...

Божественну Літургію очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Правлячому архієрею співслужили вікарії Київської митрополії: архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор та єпископ Бишівський Кирил, а також – благочинний Коростишівського району архімандрит Яків (Шумов), архієрейський намісник собору протоієрей Сергій Грицаюк і духовенство міста Житомира та гості у священному сані. Велика кількість віруючих і численні паломники здіймали свої молитви до Господа. Архієрейський хор Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору оспівував богослужіння.

Затамувавши подих, люди слухали проповідь єпископа Баришівського Віктора. Після подячного молебню митрополит Никодим звернувся до всіх зі словом привітання, подякувавши за спільну молитву архіпастирям і всім присутнім та адресувавши сердечне поздоровлення зі знаменною подією наміснику Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору протоієрею Сергію Грицаку. Цього дня високими церковними нагородами відзначили благодійників і меценатів храму.

«Кожна паломницька поїздка залишає в серці незгладимий слід. Не забудуться особливо урочисте богослужіння, прекрасний спів архієрейського хору і гостинність парафіян собору, які тепло зустріли нас», – згадує Тетяна Політікіна.

Престольне свято та ювілей нещодавно відреставрованого собору – це велика подія, яка подарувала подвійну радість і залишиться в пам'яті надовго…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Роздiл: 
Новости Благочиний