Чудотворна ікона Божої Матері «Бежівська»

Чудотворна ікона Божої Матері «Бежівська»
Однією з самих древніх святинь Житомирської єпархії являється ікона Божої Матері "Бежівська".

Зображення відноситься до типу поясної Одигітрії з Младенцем Христом. Ікона писана на темному фоні, її ширина 71,12 см., а висота – 88,92 см. Святкування – у 10-ту п'ятницю після Пасхи.

Нажаль не зберігся детальний опис благодатної допомоги, яку отримували від чудотворного образу, так як в XVII – XVIII століттях, Житомирські землі, були під гнітом католиків та уніатів. І лише у часи правління православних монархів, ікона була благо украшена і стали записуватися факти зцілення від чудотворного образу. Ось один із них:

Християнин, із села Киселівка, Гавриїл Іванович Тишкевич, був дешевнохворим, надії на виздоровлення не було ніякої, але коли він прийшов до храму в селі Беживо, відразу «просвітився розумом». Цим та багатьма іншими подібними зціленнями, Пресвята Богородиця, привертає до себе велику кількість вірян.

Кожного року її торжественно, хресною ходою, з храму с. Беживо переносили в Спасо-Преображенський Житомирський кафедральный собор, для поклоніння віруючих. У 1914 році її прибуття в Житомир припало на початок Першої світової війни. Архіпастир Волині, архієпископ Євлогій (Георгіївський) благословив нею війська, котрі йшли на бій за Віру, Царя та Вітчизну.

В печальні безбожні роки XX століття, у часи закриття церков та вилученням церковних цінностей, з чудотворного образу зняли срібно-позолочену ризу з дорогоцінними камнями та лампаду із позолоченого срібла, які в 1864 році Імператриця Марія Олександрівна принесла іконі в дар.

В 1936 році Бежівський Свято-Успенський храм закрили, а в 1937 році – зрунували. Православним християнам вдалось таємно винести чудотворний образ із замкнутого храму, щоб зберегти Його. У 1941 році, в селі Беживі відкрився храм, на честь святої великомучениці Варвари, чудотворна ікона Божої Матері була торжественно перенесена у церкву. І сьогодні, жителі села Беживо, вірно почитають свою святиню, бережно зберігають її, вірячи що через милість Божої Матері буде відновлений храм, котрий зруйнували

День святкування ікони - 11 квітня(за старим стилем) та в десяту п'ятницю після Пасхи.