Чудотворна ікона Божої Матері «Пряжівська»
Час з'явлення чудотворної ікони Божої Матері із села Пряживо відноситься до XVIII століття. Писемних свідчень про знахідку ікони не збереглось, но про її древність говорять записи в церковних книгах села Пряживо. Відсутність документів пояснюється тим, що до 18 жовтня 1794 року храм належав уніатам.
До заволодіння храму уніатами, в XVIII столітті, існував благочестивий звичай нести чудотворний образ в Житомирський кафедральний собор (можливо, вже в ті роки, в Житомирі та його околицях з'явились перші списки Пряжівської ікони). У дореволюційні часи, щорічно звершувались хресні ходи в Житомир, де чудотворний образ залишався з місяця червня по місяць серпень.
Храм в селі Пряживо та чудотворна ікона були знищені людськими руками у часи боговідступництва та братовбивчих війн. Але Промисел Божий і заступництво Пресвятої Богородиці не залишили своїх людей. В Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира є благодатний список чудотворної Пряжівської ікони, а інший шанований список ікони знаходиться у Тригірському чоловічому монастирі, розташованому у 25 кілометрах від Житомира.
Дні святкування Пряжівської ікони – 29 червня/12 липня, а також в десяту п'ятницю після Пасхи.
- 16688 переглядів
- Русский