Річниця оновлення храму в с. Вчорайше.

15.06.2012

Днями відбулось урочисте святкування чергової річниці оновлення Свято-Михайлівського храму у с. Вчорайше Ружинського району. З цієї нагоди тут відбулась Божественна Літургія. В урочистостях взяли участь благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич, настоятель храму священик Сергій Затилюк, протоієрей Миколай Пилюта, протоієрей Йосиф Батько та священик Віктор Врублівський.

Річниця оновлення храму в с. Вчорайше. Історія вчорайшенської церкви нараховує вже майже три століття. У «Географічному словнику Королівства Польського та інших земель слов'янських» зазначено, що дерев’яна церква Архангела Михаїла була споруджена у 1772 році, на місці давнішньої, збудованої у 1727 році. Церква володіла 71 десятиною землі. У 1863 році, як вказують історики, серед всього населення переважно були православні – 1568 мешканців містечка. Церква була три-купольною і перекрита гонтою.

За переказами парафіян, у радянські часи споруда нинішнього храму використовувалась як клуб, і лише у 90-роках минулого століття була повернута у власність громади. Тут відновились Богослужіння, віруючі почали збиратись для спільної молитви.

Варто зауважити, що безгосподарність попередніх власників призвела до того, що будівля почала руйнуватись. Нині вона потребує ремонту. Звісно, силами парафіян найнеобхідніші роботи проводяться, поновлюється внутрішнє оздоблення храму, підтримується лад. Однак, потрібно докласти ще чимало зусиль, аби повною мірою відновити колишню велич храму.

Прес-служба Ружинського округу.