Сиропусна неділя в Андрушівці!

11.03.2019

Сиропусна неділя є останньою з чотирьох підготовчих неділь до Великого посту. Церковні одіяння зі світлих переоблачаються в стримані, темні. Наступає Великий піст.

Великий піст - це час покаяння і душевного очищення і увійти в нього, затамувавши на когось образу, неправильно. У Прощену неділю вибачають всім своїм кривдникам і просять вибачення у тих, кого образили. Це не просто народна традиція, а церковна, в Євангелії від Матвія Іісус Христос говорив: «Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших.

В місті Андрушівка громада храму Різдва Пресвятої Богородиці відзначили цю неділю по особливому. Після Літургії відбувся чин Прощення, під час якого настоятель отець Миколай просив прощення у прихожан, а ті в свою чергу у нього та один в одного. Прощена неділя - це не потішна традиція, а дуже важливий і давній духовний звичай, до якого потрібно підходити дуже відповідально, щиро покаятися у скоєному і від усієї душі постаратися пробачити своїм кривдникам, очистивши свою душу. Часто люди навіть ненароком можуть сказати необережне слово, і цим посіяти неприязнь. Тому краще просити пробачення у всіх знайомих, а не лише у тих, з ким перебуваємо у ворожих стосунках.

Після служби усі разом прихожани сіли за стіл і відзначили заговіння на Великий піст. Отець Миколай, як добрий пастир, дав настанову общині на цей духовний подвиг і закликав відвідувати Великопосні служби без винятків. Адже кожна з них наближає до Світлого Воскресіння, і є часом покаяння та світлого розуму.

Прес-служба храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Андрушівка.