Спілкування священика з військовослужбовцями про самогубство – смертний гріх перед людьми та Богом.

18.09.2012

Днями на запрошення командування 26-ої Бердичівської артилерійської бригади клірик Свято-Миколаївського собору ієрей Роман Натальчук, відповідальний у благочинні за зв'язки з армією, зустрівся з особовим складом військової частини. Під час спілкування із солдатами та офіцерами священик вів розмову про смертний гріх самогубства.

«В армії крім фізичного розвитку необхідно і духовно-моральне виховання. Військовослужбовці часом стикаються з дуже складним моральним вибором, а якщо брати молодих солдатів-строковиків, то найчастіше служба – це їх перший досвід життя поза домівкою. Коли прибувають новобранці, проходить їх адаптація в колективі. Змінюється ритм життя, проводиться бойова підготовка, збільшується фізичне навантаження… І, як ніколи, солдатам особливо потрібна духовна підтримка, – переконаний капітан Руслан Мотолига – офіцер відділення з виховної роботи. – Наші психологи, проводячи тестування, намагаються вчасно виявити і попередити певні проблеми. І часто виникає необхідність звертатися до духовних питань. А в цьому важливою є роль священика».

Життя – дар Божий, бо ми приходимо в цей світ з Волі Господньої, а не за власним бажанням. Бог дає нам життя, і тільки Він має право його забрати… Кожний християнин знає, що за земним життям слідує інше – вічне, де його чекають вічне блаженство або вічні муки. І від самої людини залежить, знайде вона спокій чи страждання...

Неспішно й просто отець Роман звертався до військовослужбовців: «Десяте вересня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила Всесвітнім днем запобігання суїцидам. За статистикою, половина випадків насильницької смерті на нашій землі припадає на самогубства, і їх загальна кількість зараз наближається до мільйона на рік. Україна належить до числа держав, де рівень самогубств достатньо високий. Дослідники кажуть, що в останні роки вони почастішали в молодіжному середовищі, і серед різних причин називають кризові явища, матеріальні труднощі, нерозділене кохання, непорозуміння з батьками, страх перед майбутнім, тяжкі втрати, серйозні тілесні недуги, а також боязнь покарання за скоєні правопорушення… На підлітків нерідко впливають соціальні мережі Інтернету.

Люди, скоюючи самогубство, забувають про ті тяжкі душевні травми, які вони завдають своїм близьким і рідним. Цей страшний гріх складається з факту вбивства самого себе і з гріхів невір’я та маловір’я, відчаю і смутку, через які самовбивця відмовляється нести свій життєвий хрест, піддаючи сумніву Промисел Божий про кожну людину … Церква засуджує такий шлях, вважаючи добровільне позбавлення себе життя, навіть якщо воно є втечею від страждань, тяжким гріхом, який не можна відпустити... За церковним ученням, самогубців не можна відспівувати в храмі, поминати в церковній молитві за Літургією і на панахидах. Суїцид – це зазіхання на святість людського життя…»

В Євангелії говориться: «Якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, візьме хрест свій та йде за Мною…» Людина має нести свій хрест, рухаючись власним шляхом, мужньо терплячи знегоди, труднощі та випробування, і такий шлях веде до спасіння. Часто скорботи й страждання даються нам за спокутування наших гріхів. «Віра в Бога, молитви допомагають долати спокуси, – розповідав ієрей Роман Натальчук. – Нашу душу очищають Святі Таїнства Сповіді та Причастя. «Жало ж смерті – гріх», – пише святий апостол Павло. Тому саме покаяння в своїх гріхах рятує і оновлює людину…» Священик закликав слухачів бути уважними та турботливими до тих, із ким вони стикаються на життєвому шляху, дарувати їм добро та радість і ставитися по-християнськи: любити Бога та ближніх.

Прес-служба Бердичівського благочиння.