Стрітення Господнє у Свято-Миколаївському храмі Попільні .

16.02.2013

15 лютого 2013 року, в день Стрітення Господнього, Богослужіння у Свято-Миколаївському храмі селища Попільні розпочалось о пів на восьму молебнем та Акафістом.

По тому благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис відслужив Божественну літургію. Після прочитання Євангелія настоятель виголосив святкову проповідь.

– У свято Стрітення Господнього Церква згадує дуже важливу подію із земного життя Господа і Спаса нашого Іісуса Христа, - сказав, зокрема, він. – У сороковий день після народження Богонемовляти Богородиця прийшла з ним до храму, щоб принести Господу благодарственну і очистительну молитву.

В той час жив у Ієрусалимі праведний старець Симеон, якому було одкровення, що він не помре, поки не побачить Христа Спасителя. Благочестивий старець теж прийшов до храму тоді, як Пресвята Богородиця і праведний Іосиф принесли туди Немовля.

Богоприємець Симеон взяв Богонемовля на руки і сказав пророчі слова про Спасителя світу: "Ныне отпущаеши раба Твоего, Владыко, по глаголу Твоему с миром, яко видеста очи мои спасение Твое ".

У храмі була також Анна пророчиця, яка теж славила Бога і говорила про Нього всім, «ожидавшим избавления в Иерусалиме".

До народження Христа всі праведники жили вірою в Грядущого Месію - Спасителя світу і чекали Його пришестя. Останні праведники Ветхого Завіту - праведний Симеон и Анна пророчиця - зустріли в храмі Носителя Нового Завіту.

З подіями Стрітення Господнього пов’язана також ікона Пресвятої Богородиці "Умягчение злых сердец", чи, як її ще називають, "Симеонове пророцтво". Вона символізує істину пророцтва праведного старця Симеона: "Тебе Самой оружие пройдет душу".

По завершенні Божественної Літургії було звершено хресний хід навколо храму та освячено воду у церковній криниці.

З нагоди річниці виведення радянських військ із Афганістану, яка теж відзначається 15 лютого, батюшка відслужив панахиду по загиблих у Афганістані земляках біля пам’ятника воїнам-афганцям у Попільні.

Прес-служба Попільнянського благочиння.

Стрітення Господнє у Свято-Миколаївському храмі Попільні .