Світле свято Хрещення Господнього: Божественна Літургія і Чин великого освячення води у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

20.01.2024

Хрещення Господнє – велике свято, що об’єднує людей, дивовижна подія, яка сталася на берегах річки Йордан понад 2000 років тому. Це день, коли в кожній крапельці води Господь дарує нам Своє благословення... Дев’ятнадцятого січня у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева віруючі зібралися на святковому богослужінні, щоб звернути погляд до світлого лику нашого Господа, щиро покаятися, очистити свою душу та отримати благодать...

Ось і настала середина місяця, який ділить зиму навпіл та розпочинає новий календарний рік. Січень – час чудес... Земля вкрита ніжним білим покривалом, що відливає сріблом... І на душі світлішає, і хочеться дарувати оточуючим добро. Ця пора року приносить із собою багато прекрасних подій: Різдво Христове, Новий рік, Хрещення Господнє..

Хрещення Господнє – одне з 12-ти головних християнських свят. Згідно з Євангелієм, цього дня Ісус Христос хрестився у річці Йордан, чим започаткував Таїнство Хрещення – одне з семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби заново народжується для життя.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні духовенства храму звершив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста. Урочисто й радісно звучав тропар Хрещенню Господньому: «Во Иордане крещающуся Тебе, Господи, Троическое явися поклонение: Родителев бо глас свидетельствовавше Тебе, возлюбленнаго Тя Сына именуя, и Дух в виде голубине, извествоваше словесе утверждение. Явлейся, Христе Боже, и мир просвещей, слава Тебе». Під склепіннями старовинного храму розливався піднесений спів хору…

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав усіх зі святом Хрещення Господнього, або Богоявлення, яке також називається днем Просвітництва, і у своїй проповіді нагадав події давнини: «Незбагненним для нас чином Христос у Хрещенні взяв на себе гріхи світу, Сам залишаючись безгрішним. Люди стали свідками явлення Святої Трійці: Бога Отця – у голосі, Сина Божого – у плоті і Духа Святого – у вигляді голуба. Голос із небес глаголив: «Сей есть Сын Мой возлюбленный, о Немже благоволих…» Дев’ятнадцятого січня Єрусалимський Патріарх освячує води Йордану.

Щорічно повторюється знамення повороту річки у зворотному напрямку. Безліч людей на власні очі бачать, як вода річки змінює течію і грає, освячуючись Святим Духом… У Своєму Хрещенні Господь показав велике смирення… Спасительною Йорданською купеллю Син Божий встановив на всі часи Таїнство Хрещення. З моменту Таїнства Хрещення ми з'єднуємося з Богом. Цю святість треба зберігати і зігрівати в серцях, благовістити про Господа і радіти в день свята та в усі дні нашого життя…»

За богослужінням люди підносили до Всемилостивого Господа молитви за мир в Україні, позбавлення від ворога, за народ український та зміцнення і захист наших воїнів.

Цього дня віруючі сповідалися та причащалися Святих Христових Таїн…

Після закінчення Літургії благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні духовенства храму звершив Великий чин освячення води. «Сам и ныне, Владыко, освяти воду сию Духом Твоим Святым…»

Окроплені святою водою парафіяни та гості раділи, наче діти… Після водоосвячення отець благочинний звернувся до всіх зі словами привітання: «Христос Хрещається! Ми зберігаємо наші духовні традиції і передаємо їх своїм нащадкам. Бережімо віру православну! Складаймо подяку Господу за все, за милості і щедроти.

Нехай благодать Хрещенської води несе просвітлення, оновлення та зцілення. Нехай укріпить наших захисників і захисниць. Миру вам у серцях та родинах, миру нашій країні!»
У Навечір’я Богоявлення та у свято Хрещення Господнього після звершення Великого освячення води кожний міг доторкнутися до Хрещенської святині – Великої Агіасми – і понести її з собою до осель…
Сердечно вітаємо всіх православних християн із Хрещенням Господнім! У це чисте та світле свято бажаємо наповнитися добрими помислами, набути внутрішньої гармонії та світла. Нехай у життя увійде чисте повітря любові, проб'ються паростки надії, а водохресна водиця омиє і віднесе всі біди. Нехай увесь рік із вами буде Божа благодать!

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.

Роздiл: 
Новости Благочиний