Свято Успіння Пресвятої Богородиці в Баранівці.

29.08.2012

Свято Успіння Пресвятої Богородиці в Баранівці.Свято Успіння Пресвятої Богородиці в Баранівці.

Дорогі брати і сестри сьогодні Господь сподобив нас величезної радості і величного духовного торжества. Ми з вами дожили до ще одного великого чуда, коли свята Церква оспівує Успіння Владичиці Нашої Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. Це свято за всіма законами логіки мало би бути сповнене суму, журби та відчаю. Але ми бачимо, що свято Успіння Пресвятої Богородиці є святом радості і духовного торжества, святом перемоги життя над смертю.

Ми бачимо, як досвід смиренного, цнотливого і праведного життя Пресвятої Богородиці змінив Її природу так, про що ми навіть мріяти не можемо. Свята Православна Церква засвоює Пресвятій Богородиці риси, які є дивними для нашого слуху і розуму. Ми співаємо, що Пресвята Богородиця стала чеснішою від херувимів, і славнішою без порівняння від серафимів. Це означає, що Вона, живучи на землі, своєю волею, добрими справами і смиренням здобула те, чого не мають небесні ангели, і навіть архангели. Вона досягнула того, що ще за життя Вона була немов би мешканкою небесних осель. І Її відхід у вічність, як це природно для всіх людей, був інакший. Ми відходимо від життя до смерті.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці в Баранівці.

Але, як чуємо в тропарях і інших піснеспівах Православної Церкви, Вона перейшла від життя до життя. Тому цей день, який ми вшановуємо як реальну історичну подію, для нас є особливим днем духовної радості і торжества, і особливим чудом.

Прийшовши сьгодні до храму Успіння Божої Матері с. Глибочок Баранівського округу, де молилися шість священників, на чолі з в.о.благочинного прот.Романом Клим, ми прийшли, щоб не лише стати свідками і глядачами, але, щоб разом з тим, і самими стати учасниками тих подій. Оскільки ми в своєму житті шукаємо чудес і дивних знамень, то сьогоднішнє Богослужіння якраз нам і показує чудо, яке сталося реально в людській історії. І ті люди, які мають духовний зір, можуть розрізняти добро і зло, благодать від неблагодаті, знають, що нинішній день є особливим не тільки для Церкви та її історії, але й для душі кожного православного християнина. Це чудо, яке входячи в наші серця, преображає нас любов’ю Богоматері, Її надією і вірою в те, що Її Син, а наш Спаситель, Господь Ісус Христос обо’язково сповнить всі ті обіцянки, які Він дав, покидаючи цей світ.

Прес-служба Баранівського округу.