Торжество престольного свята у селі Велика П’ятигірка!

28.09.2020

Свято-Хрестовоздвиженська парафія с. Великої П’ятигірки молитовно відзначила престольне свято. Божественну Літургію в день світлого торжества звершив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Двадцять сьомого вересня Православна Церква вшановує Воздвиження Чесного Хреста Господнього – одне з дванадцяти великих християнських свят.

У селі Велика П’ятигірка воно відзначається особливо радісно. Престольний празник є одним із головних річних торжеств.

У вересневу неділю після вранішнього дощу Свято-Хрестовоздвиженський храм серед зелені дерев виглядав, немов намальований рукою художника. Вмиті небесною вологою, красувалися фігури двох білих лелек, встановлені біля Поклінного хреста до річниці освячення храму. Поруч з’явилася гарна нова криниця. «Роботи ще не завершені, – розповіла церковний староста й одночасно регент хору Галина Беленчук. – Будемо й далі облаштовувати це місце. За висновками експертів, вода тут – найчистіша в районі!» Зовсім недалеко вже закладено фундамент майбутньої каплиці Святого Василія Великого. Парафіяни на чолі з настоятелем – протоієреєм Олександром Худяковим – вкладають усю душу та сили в облаштування церкви і благоустрій навколишньої території… У затишному храмі кожний куточок дихає турботою та любов’ю віруючих…

У день престольного свята в сільській церкві за багаторічною традицією зібралися місцеві жителі і віруючі з Бердичева та сусідніх сіл. Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Олександр Худяков звершив водосвятний молебень. Церква була сповнена благодаті Божої і гарячої молитви… «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» – раділи люди. «Сьогодні храмовий празник і свято нашого села, – говорить Марія Легка. – Для всіх нас це друга Пасха. Ми з трепетом і вдячністю поклоняємося Хресту Господньому…»

Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), йому співслужили настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк та настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков. За богослужінням молилися голова Райгородоцької ОТГ Галина Кудлай, в. о. старости Великоп’ятигірського старостинського округу Олег Коріненко та одна з меценатів парафії – керівник ТОВ «В. П. КОЛОС» Інна Поліщук. Церковний хор тішив серця віруючих благозвучним співом. Злагоджені голоси півчих славили Господа: «Спаси, Господи, люди Твоя и благослови достояние Твое, победы православным христианом на сопротивныя даруя и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство…»

У своїй проповіді благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) нагадав про подію, що сталася багато років тому в Єрусалимі, – чудове віднайдення Хреста, на якому був розп’ятий Ісус Христос: «Після розп’яття Христа Святий і Животворящий Хрест став хранителем Всесвіту, красою Церкви, знаряддям слави та життя. Такою була любов Творця до роду людського, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб спокутував Своєю Кров'ю Пречистою гріхи наші. Ця спасительна місія Христа розповсюджується на всі народи. Животворящий Хрест Господній став жертовником любові Господа, знаменом нашої віри. Кожний християнин носить хрест на грудях, хрест є дороговказом до неба. Господь дав нам заповідь любити Бога і ближніх. Хрест Господній зміцнює нас у подвигах християнської любові. Він досягає херувимської висоти і покриває весь Всесвіт, увесь видимий і невидимий світ…» У день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього віруючі з благоговінням і трепетом приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звернувся до всіх із привітальним словом: «Наша віра повинна перш за все проявлятися в нашій любові і у виконанні Заповідей Божих. Без наших справ наша віра мертва, як і справи наші – без віри. Ми маємо страждати з тими, хто плаче, і радіти з тими, хто радіє… Любов – це головний кодекс життя нашої духовної родини. Бережіть духовну спадщину нашого народу і передавайте її своїм нащадкам…» Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Олександр Худяков подякував духовенству, віруючим і гостям за радість спільної молитви: «Наша духовна сім’я – це велике надбання. Сердечна вдячність пастві за старанні труди і турботу про храм, за допомогу за покликом серця. Дякую за підтримку нашій владі, нашим меценатам-помічникам – директору ТОВ «Щедра нива» Василю Шлейку, керівнику ТОВ «В. П. КОЛОС» Інні Поліщук, підприємцю Андрію Огороднійчуку та іншим небайдужим людям. Нехай милість Господня перебуває з усіма вами».

Голова Райгородоцької ОТГ Галина Кудлай побажала всім Божої благодаті, світлої радості, злагоди та взаєморозуміння. Постійно підтримує православну громаду села в. о. старости Великоп’ятигірського старостинського округу Олег Коріненко і пишається тим, що на богослужіння до нового храму стікаються віруючі з багатьох куточків Бердичівщини: «Храм – окраса нашого села, місце, де кожний може знайти мир та втіху... Попереду – ще чимало різних справ. Головне, щоб з нами була віра».

Будемо вдячними Богу за всі його благодіяння, за любов та милосердя. Нехай у нашому духовному житті Господь зміцнює нас! Зведемо Хрест Господній у своїх серцях та умах, у своєму житті…

«Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и Святое Воскресение Твое славим…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.


Роздiл: 
Новости Благочиний