У день пам'яті великомученика Димитрія Житомирський архіпастир очолив богослужіння у Гришківцях.

09.11.2013

8 листопада 2013 року, в день вшанування християнським світом святого великомученика Димитрія Солунського своє престольне храмове свято молитвенно та урочисто відзначила громада Свято-Димитрівського храму селища Гришківці, що у Бердичівському районі. Важливо підкреслити що церква саме в цей день відзначає своє 100-річчя.

Розділити спільну радість євхаристичного спілкування та привітати прихожан прибув архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Його Високопреосвященство, як поважного гостя, із короваєм та пишними букетами квітів, привітно, веселими віршами та щирим дитячим співом зустрічали дітки в українському народному вбрані.

Після торжественної зустрічі та вхідних молитв було звершено святу Божественну літургію. Владиці співслужили: благочинний Бердичівського району прот. Віталій Бойков, настоятель парафії прот. Юрій Рибачок, священство Бердичівського благочинного округу та інші. На богослужінні були присутні і представники світської влади.

Урочистий хресний хід продовжив молитву цього дня. Владика Никодим привітав духовенство та богомольців із престольним святом, побажав миру, злагоди, духовного піднесення та молитовної підтримки святого великомученика Димитрія, як одного із тих угодників Божих, хто ревно та сміливо сповідував істину віру Христову у часи язичницьких гонінь.

Настоятель Свято-Димитрівського храму, протоієрей Юрій Рибачок був нагороджений почесною грамотою та орденом святого Георгія Побідоносця. Також прихожан привітав очільник м. Бердичева Мазур Василь Костянтинович та інші представники влади.

Насамкінець присутніх здивували вихованці недільної школи, котрі підготували доволі цікавий концерт.

Під час свого візиту у Бердичівське благочиння Владика також відвідав Свято-Миколаївський собор у районному центрі. У храмі нині тривають роботи по реставрації.