У селі Скаківка освячено Поклінні Хрести

15.02.2024

Дванадцятого лютого, у свято Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Iоанна Златоуста, у селі Скаківка було освячено Поклінні Хрести.

У понеділок седмиці 37-ї після П’ятидесятниці настоятель Свято-Покровського храму с. Никонівка протоієрей Іоанн Попадич, котрий духовно окормляє Свято-Іоанно-Богословську парафію с. Скаківка, після Божественної Літургії звершив освячення Поклінного Хреста на території храму cвятого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

Ще з давніх-давен вважається, що встановлення Поклінного Хреста очищує місцину, оберігає її від усякого зла. Хрест сприймається як духовний щит від ворогів видимих і невидимих.

Біля церкви, історія якої сягає далеких часів, здіймаючись у небеса, лунав молитовний спів: «Спаси Господи, люди Твоя и благослови достояние Твое победы на сопротивныя даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство…»

Протоієрей Іоанн Попадич привітав парафіян із важливою духовною подією: «Сьогодні особливий день, велика радість для мешканців села. Хрест – хранитель усього всесвіту, Хрест – краса Церкви, символ перемоги життя над смертю... Нехай Хресне Знамення оберігає нашу землю! Нехай сила Животворящого Хреста Господнього захистить мужніх українських воїнів. Нехай Господь пошле нам перемогу і довгоочікуваний мир».

Наші предки споруджували Поклінні Хрести поблизу міст і сіл, щоб, проходячи чи проїжджаючи повз, людина могла піднести молитву Богу.

Священник звершив освячення Поклінного Хреста на в’їзді до Скаківки. Перехожий або подорожуючий зупиниться, помолиться і попросить у Господа благословення на добрі справи та щасливу дорогу…

Дай Боже, щоб любов до Христа і Хреста була в наших серцях, і тоді вона буде в житті нашому...

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.
Роздiл: 
Новости Благочиний