ВЕЛИКОМУЧЕНИК ДИМИТРІЙ СОЛУНСЬКИЙ, МОЛИ БОГА ЗА НАС!

14.11.2018

Пізня осінь, листя майже опало. Морозний ранок, але люди поспішають до храму, щоб почути слово Боже та піднести спільну молитву.

8 листопада 2018 року своє престольне свято відзначає Свято-Димитріївський храм села Мовчанівка Ружинського благочиння, настоятелем якого є ієрей Петро Бринчак.

Розпочалося свято з читання акафіста великомученику Димитрію Солунському та водосвятного молебня, який звершив настоятель Свято-Миколаївського храму Пулинського благочиння протоієрей Василій Волосянський у співслужінні настоятеля храму ієрея Петра Бринчак.

Святкову Божествену літургію очолив настоятель Свято- Іоанно – Богословського храму с.Топори протоієрей Йосиф Батько. Йому співслужили : настоятель храму ієрей Петро Бринчак, протоієрей Анатолій Колпак, протоієрей В»ячеслав Слободянюк та протоієрей Василій Волосянський з Пулинського благочиння.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

До Святого Причастя приступило багато парафіян різного віку: побілених сивиною і зовсім юних діток: ясноокі та щирі, вони з хвилюванням чекали миті, коли приймуть Господа у свої чисті серця...

По закінченню Божественної літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангіліє.

Із словом проповіді до вірних звернувся протоієрей Йосиф Батько. Свята церква із перших віків християнства високо цінила й цінить заслугу великомученика Димитрія Солунського почитає його та ставить нам за взірець герой¬ської любови до Бога та визнавання святої віри. Геройську віру святого Дмитрія Господь Бог прославив не тільки різними чудами після його смерті, але також нетлінністю тіла та мироточивістю. Коли, через сто років після його смерті, відчинили гріб — то знайшли його тіло нетлінне, а його кості видавали пахуче миро, яке зціляло недужих. Головна мета святкування празників святих мучеників — роз¬мірковувати над їхнім геройським визнаванням святої віри, ми повинні вчитися від них свою віру любити, її цінувати та мати мужність її визнавати. Визнавання віри це одна з ознак доброго і практикуючого християнина.

Такий християнин своєї віри ніколи не ховає, не стидається її, не перечить їй, нею не торгує, її не змінює, але визнає її словом, ділом і цілим своїм життям. Такої віри від кожного з нас вимагає сам Господь.

Настоятель храму Петро Бринчак подякував духовенству та вірним за спільну молитву піднесену до Бога та запросив усіх присутніх за святковий стіл.

Прес-служба Пулинського благочиння.