Великий піст: загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння

13.04.2024

Дев’ятого квітня, у вівторок 4-ї седмиці Великого посту, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, духовенство Бердичівського благочиння приступило до Таїнства Покаяння.

Великий піст – час поглибленої молитви, очищення і покаяння, коли для душі особливо корисно усвідомити свої гріхи та сповідати їх Богу у храмі.

У дні Великого посту духовенство приступає до Таїнства Сповіді для того, щоб гідно продовжувати нести свій послух і з чистим серцем зустріти Світле Христове Воскресіння.

Дев’ятого квітня священство Бердичівського благочиння зібралось у Свято-Миколаївському соборі. Таїнство Покаяння звершив духівник округу – настоятель Свято-Димитрівського храму селища Гришківці протоієрей Миколай Шпичка.

Триває 4-а седмиця Великого посту – Хрестопоклонна. Вона нагадує віруючим про страждання Спасителя на Хресті та про Його Перемогу над смертю. У молитвослів'ях і піснеспівах прославляється Чесний і Животворящий Хрест Господній, на якому Господь «змирив Себе, будучи слухняним аж до смерті, і смерті Хресної».

У своїй проповіді в Неділю Хрестопоклонну Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що «Хрест – наша опора у звершенні подвигу посту і молитви…»

«Покаяния отверзи ми двери, Жизнодавче, утренюет бо дух мой ко храму святому Твоему, храм носяй телесный весь осквернен, но, яко щедр, очисти благоутробною Твоею милостию…»

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.