Відбулися липневі збори духовенства Бердичівського благочиння

21.07.2018

Дев’ятнадцятого липня духовенство Бердичівського благочиння зустрілося на зборах, які очолив благочинний округу ієромонах Варфоломій (Бойков).

Перш ніж приступити до обговорення питань, що прозвучали під час останнього засідання єпархіальної ради під головуванням Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, священству представили ієромонаха Авеля (Войтенка), який буде окормляти Свято-Миколаївську парафію с. Слободище. Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) подякував його попереднику – протоієрею В’ячеславу Губенку – за ревне служіння та старанні труди.

Голова зборів повідомив присутнім радісну новину: з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 18-го липня у селі Великій П’ятигірці було звершено освячення куполів та хрестів новозбудованої Свято-Хрестовоздвиженської церкви. У благочинні чекають ще однієї важливої духовної події: освячення храму архієрейським чином.

Цього року під час проведення благодійних вечорів Різдвяних колядок, розповів голова зібрання, у Житомирській єпархії було зібрано 150 тисяч гривень для оздоровлення у літньому православному таборі дітей-сиріт і дітей, чиї батьки загинули в зоні проведення Операції Об’єднаних сил. Серед юних відпочивальників – троє бердичівських малюків. На зібранні також обговорили інші питання. Зокрема, благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) подякував священству за належне функціонування каси взаємодопомоги «Братська кружка» (відповідальний – протоієрей Роман Натальчук).

Особливу увагу духовенство приділило організації паломницької поїздки у столицю у дні святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі: були обговорені час відправлення та особливості маршрутів слідування транспортних засобів із Бердичева в обласний центр 27-го липня. З Житомирської єпархії, зазначив голова зборів, у м. Київ вирушать 50 автобусів, у тому числі вісім – із Бердичівського благочиння з 400 паломниками з різних парафій.

Отець благочинний нагадав: 25-го серпня, у день пам’яті святого священномученика Павла Житомирського та святкування Собору святих землі Житомирської, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира буде звершено урочисте Богослужіння, духовенство і віруючі пройдуть Хресним ходом вулицями міста.

Прес-служба Бердичівського благочиння.