Відкрите звернення до Голови Житомирської військової адміністрації, депутатів Житомирської військової адміністрації, Житомирського міського голови, депутатів Житомирської міської ради, представників адміністрацій місцевого самоврядування.

20.04.2023

Відкрите звернення до Голови Житомирської військової адміністрації, депутатів Житомирської військової адміністрації, Житомирського міського голови, депутатів Житомирської міської ради, представників адміністрацій місцевого самоврядування у Житомирській області.

Відкритий лист до Голови Житомирської військової адміністрації, депутатів Житомирської військової адміністрації, Житомирського міського голови, депутатів Житомирської міської ради, представників адміністрацій місцевого самоврядування у Житомирській області.

Звертаюсь до Вас, шановна владо, засвідчуючи Вам свою повагу як громадянин України та керівник єпархії Української Православної Церкви у Житомирській області.

Із перших днів повномасштабного вторгнення, наша Українська Православна Церква відразу засудила злочинні і невиправдані дії проти українського народу з боку російської федерації. Про це є відповідне звернення Предстоятеля нашої Церкви.

Подібне звернення було опубліковано і нами, Керуючим Житомирською єпархією УПЦ. Ми як і тоді, так і сьогодні, чітко говоримо про те, що засуджуємо військове вторгнення росії. Нам гірко дивитися, як над нашими головами літають ракети, руйнуються будинки, перетворюються на згарище і вирви наші квітучі поля, знищується щасливе життя українців. Але, більш усього нам, українцям, боляче від того, що гинуть наші Захисники, гинуть люди, діти... Лише один Бог має право відбирати життя у людини, більш ніхто.

Але тільки одними словами засудження ворога, ніколи не допоможеш своїй нації та своїй державі. Розуміючи це, наша Житомирська єпархія та її духовенство і всі вірні, з першого дня війни стали на всеможливий захист нашої України. Наші священики надавали і продовжують надавати допомогу переселенцям, біженцям, військовим ЗСУ, місцевим територіальним оборонам та усім потребуючим. Єпархія неодноразово передавала потрібну допомогу військовим, які на передовій. Було куплено і передано десять автомобілів та сучасну, облаштовану спец карету швидкої допомоги, а також сотні тон гуманітарної допомоги. Ця робота проводиться нашою Житомирською єпархією, духовенством та сотнями вірян і сьогодні. Не все висвітлюється, але багато інформації про допомогу нашій Україні у час війни можна знайти на наших офіційних єпархіальних ресурсах у ЗМІ.

Проте, головним змістом цього звернення є не тільки тема кровопролитної війни в Україні. Сьогодні нам, громадянам України, духовенству та вірним Української Православної Церкви влаштовують нову війну - релігійну. Вільне віросповідання, яке кожному громадянину України забезпечує Конституція нашої держави сьогодні попирається і заплямовується рейдерськими захопленнями храмів, побиттям і приниженням вірних. Все більше випадків, коли до храму приходять невідомі люди, перевдягненні у військову форму, зі зброєю у руках, яку отримали не для залякування, а для захисту українців і нашої країни. У храмах влаштовують провокації, кувалдами вибивають двері, зрізають замки болгарками... Тільки ось ніхто не показує і не розповідає у ЗМІ, що потім відбувається з тими, хто піднімає руку на святині. Господь має довге терпіння, але і воно закінчується.

Сьогодні серед вірних, які регулярно відвідують храми нашої Житомирської єпархії УПЦ є надзвичайно багато Захисників, а ще більше їхніх рідних та близьких. Матері, які поховали своїх дітей, мужніх Героїв України, сьогодні знаходять утіху в молитві саме у наших храмах. Батьки та рідні тих, хто зараз на передовій, у бою проти ворога, зі сльозами на очах просять Бога зберегти життя своїм синам та донькам. Діти просять аби тато повернувся із війни живим. І таких багато, сотні і тисячі. Окрім цього багато священників нашої єпархії відправили своїх дітей на війну. Разом із цими людьми духовенство та прихожани усіх наших храмів просять Небо про закінчення війни Перемогою для України. Щоденно.

Звертаючись до Вас, шановні представники влади, просимо бути мудрими у своїх рішеннях, не розпалювати релігійну ворожнечу на Православній Житомирщині, не відкривати штучно новий фронт, не створювати для росії "гарну картинку". Будь-яким рішенням про заборону УПЦ ви принесете біль у серце тих, хто сьогодні бореться за незламність нашої України. Адже, як ви будете дивитися в очі нашим воїнам коли вони з передової повернуться до своїх домівок, а повернутися у свої храми уже не зможуть, бо їх захопили внутрішні "захисники", які війни ніколи і не бачили.
Духовенство і тисячі наших вірян, в тому числі рідні та близькі Захисників нашої України, в разі потреби готові сьогодні, знаючи свої Конституційні права та Закони України, стати на захист нашої віри, Церкви, наших храмів і святинь.

Надіємось на вашу мудрість і виваженість. Закликаю на усіх Боже благословення.