«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

28.08.2012

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

28 серпня 2012 року, вся повнота Православної Церкви відзначає одне із найбільш шанованих Богородичних двунадесятих свят - Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Згідно святому Переданню, за три дні до смерті, Божій Матері з'явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. Саме у цей сумний і водночас радісний день апостоли чудесним чином зібралися у Єрусалимі з місць, де вони проповідували, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, у якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

Для житомирян, свято Успіння Пресвятої Богородиці являється особливо торжественним та радісним, адже в цей день відзначає своє престольне свято Житомирський Свято-Успенський архієрейський собор, що на Подолі.

Урочистості з нагоди свята розпочалися 27 серпня, святковою Всенічною, яку в Успенському соборі, у співслужінні духовенства міського та районного благочинь очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Під час вечірнього Богослужіння, навколо храму було звершено святкову Літію, після чого на середину церкви було винесено Плащеницю Пресвятої Богородиці та прочитано Акафіст.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

У сам день свята, 28 серпня, сотні віруючих зібралися у Свято-Успенському архієрейському соборі та на його прилеглій території, щоб молитвенно відзначити торжество Божої Матері та поклонитися Її пречистій Плащениці.

Святкове Євхаристичне спілкування розділили між собою два Архієреї: митрополит Вінницький та Могилів-Подільський Симеон та архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Високопреосвященнішим Владикам співслужив секретар єпархії, архім. Олексій (Овсянников), духівник єпархії. архім. Гавриїл (Вардаєв), а також запрошене на свято духовенство Житомирської єпархії.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

Присутні віряни мали змогу молитися та слухати Богослужіння як у самому храмі, так і на його території. Гаряче возносячи свої молитви вони просили заступництва та постійної опіки Пресвятої Діви Богородиці.

Під час Божественної Літургії, Владика Никодим звершив чин хіротонії у священика.

Після завершення Богослужіння, за багаторічною та звичною для житомирян традицією, було звершено святковий Хресний хід з іконою Божої Матері "Подільська", святкування якої щорічно звешуватиметься 5 вересня.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

У хресній ході, окрім Архієреїв, взяли участь сестри та настоятелька Житомирського Свято-Анастасіївського жіночого монастиря, ігуменя Михаїла (Фурманець), а також десятки священиків та сотні віруючих. Від стін Свято-Успенського храму із молитвою та святковими піснеспівами учасники ходи вирушили до Спасо-Преображенського кафедрального собору, а обійшовши навколо нього - до Свято-Хрестовоздвиженського храму, який наразі відроджується та реконструюється. Біля входу до церкви було відслужено короткий молебень та окроплено вірян.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

Урочисте святкування завершилося на паперті Свято-Успенського архієрейського собору, до якого духовенство разом з вірянами повернулися хресною ходою.

Першим із вітальним словом до Владики Никодима та вірян звернувся митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон:

"Дорогі браття та сестри, в сьгоднішній прекрасний у всіх відношеннях день, щиро вітаю усіх із торжеством, святом на честь Успіння Божої Матері. Це свято, яке ми сьгодні вшановуємо, із Богородичних свят найвеличніше, адже Пресвята Богородиця, саме через нього сповістила, що постіно перебуватиме разом із нами. Тому сьгодні ми звертаємось до Пречистої Діви Марії із молитвами та проханнями, бо саме Вона своїм материнським заступництвом вимолила у свого Сина, для усьго світу та для нас грішних миру душевного і загального, здоров'я духовного і тілесного, всякого добра та благополуччя, а також всесильної допомоги на подальші труди та подвиги."

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»«Во Успении Твоем нас не оставляющая»

У свою чергу, архієпископ Никодим подякував Вінницькому Архіпастирю за спільну молитву, а духовенство та прихожан привітав із Храмовим престольним святом.

Важливо зазначити, що молитвами та заступництвом Пресвятої Діви Марії, до свята Успіння, було завершено фасадні ремонтні роботи Успенського собору, зокрема покраску храму, а також позолочено куполи та облагороджено прилеглу територію.

Помічників, меценатів та добродіїв, підтримкою та трудами яких відроджується Успенський храм міста Житомира, архієпископ Никодим нагородив почесними грамотами та орденами Святої Православної Церкви.

«Во Успении Твоем нас не оставляющая»