25.09.2013

24 вересня 2013 року, у величному та древньому Святогірському Зимненському жіночому ставропігійному монастирі, котрий знаходиться в мальовничому Волинському краї відбулися щорічні торжества з нагоди вшанування Пресвятої Богородиці у чудотворному Її образі «Зимненська». Житомирський архіпастир відвідав древню Зимненьку Святогірську Свято-Успенську обитель і взяв участь у щорічному святкуванні і вшануванні образу Божої Матері «Зимненська»Вже багато років поспіль цього дня в обитель приїжджає доволі багато архієреїв, духовенства, із усіх куточків України лине чимало мирян і гостей.

На запрошення настоятельки монастиря, ігумені Стефанії, у святкових урочистостях взяв участь архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Також обитель відвідали в цей день і паломники із міста Житомира.

Розпочалось святкування Всенічною, котру очолив Високопреосвященніший Павел, митрополит Вишгородський і Чорнобильським. Владиці співслужили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан, Житомирський архіпастир відвідав древню Зимненьку Святогірську Свято-Успенську обитель і взяв участь у щорічному святкуванні і вшануванні образу Божої Матері «Зимненська»архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, єпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеймон та запрошене духовенство.

Вже традиційно, рівно опівночі було звершено молебень із акафістом до ікони Божої Матері «Зимненська», а потім урочисту нічну Божественну літургію, котру очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Архіпастирю співслужили клірики Житомирської єпархії: благочинний Коростишівського району, архім. Яків (Шумов), Житомирський архіпастир відвідав древню Зимненьку Святогірську Свято-Успенську обитель і взяв участь у щорічному святкуванні і вшануванні образу Божої Матері «Зимненська»клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору прот. Сергій Грицаюк, а також духовенство монастиря та інші. На молитві була присутня настоятелька обителі ігуменя Стефанія.

По завершенні богослужіння Владика Никодим привітав ігуменю та сестер монастиря, а також усіх богомольців із святом, побажав щоб Пресвята Богородиця посилала усім духовної радості, миру і злагоди, щоб була постійною ходатайкою перед Господом за наші грішні душі.

Також Житомирський архіпастир молився за святковою Божественною літургією, котра була відслужена зранку, надворі, біля головного собору. Молились та просили заступництва у Божої Матері і паломники із Житомира.